اطلاع رسانی کارت سوخت

 

شماره تماس پاسخگویی کارت سوخت مربوط به شرکت ناجی
81240514

قابل توجه هموطنان عزیز:

🔹صدور کارت سوخت هوشمند المثنی فقط از طریق دفاتر پلیس +10

🔹افرادی سودجو با هدف دستیابی به اطلاعات شخصی و کارت بانکی و کلاهبرداری از هموطنان و سوء استفاده های احتمالی اقدام به ایجاد  سایت های غیرمجاز نموده اند.


🔹تنها سایت تحت پوشش و نظارت شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران به آدرس WWW.niopdc.ir‌ می باشد که هیچگونه ثبت نامی برای صدور کارت سوخت در این سایت صورت نمی پذیرد.

🔺در حال حاضر ثبت نام برای صدور کارت سوخت هوشمند المثنی فقط از طریق دفاتر پلیس +10 انجام می شود.


اینفوگرافیک کارت سوخت - 980412

 

در خواست المثنی کارت هوشمند سوخت

 

کسانی که کارت سوخت ندارند و تاکنون نیز درخواست صدورکارت سوخت ننموده اند:

می توانند با مراجعه به مراکز پلیس +10 درخواست کارت سوخت نمایند . جهت درخواست کارت سوخت مالک خودرو یا وکیل قانونی متقاضی باید با در دست داشتن مدارک هویتی مالک خودرو و وسیله نقلیه به مراکز پلیس+10مراجعه کنند.

 

مدارک مورد نیاز جهت انجام فرآیند در خواست المثنی کارت هوشمند سوخت و حذف رمز کارت سوخت

 

مالک خودرو یا وکیل قانونی متقاضی باید با در دست داشتن مدارک هویتی مالک خودرو یا وسیله نقلیه به  یکی از دفاتر خدمات کارت هوشمند سوخت (مراکز پلیس+10) مراجعه نمایند.

توجه : در تمامی موارد ذیل حضور مالک یا وکیل قانونی الزامی است.

 

مدارک هویتی مالک برای درخواست المثنی کارت هوشمند سوخت :

 

1)      اشخاص حقیقی: یکی از مدارک شناسایی معتبر مالک وسیله نقلیه شامل اصل شناسنامه یا کارت ملی هوشمند و یا گذرنامه.

2)      اشخاص حقوقی:

1-1   معرفینامه رسمی از سازمان یا شرکت مربوطه با امضاء و مهر مجاز به همراه اصل شناسنامه یا کارت ملی هوشمند و یا گذرنامه نماینده.

2-1   دارندگان وکالتنامه معتبر قانونی از مالک میتوانند با ارائه مدارک شناسایی معتبر شامل اصل شناسنامه یا کارت ملی هوشمند و یا گذرنامه نسبت به اخذ خدمات مورد نیاز اقدام فرمایند.

3-1   خودروهای لیزینگی(خودروهای اجاره به شرط تملیک) اسناد و مدارک در اختیار استفاده کننده خودرو شامل کارت خودرو ملاک عمل است.

3.     مدارک شناسایی وسیله نقلیه: کارت شناسایی خودرو یا شناسنامه مالکیت وسیله نقلیه یا بنچاق محضری به همراه بیمه نامه شخص ثالث معتبر.

4.     تکمیل فرم تعهدنامه در دفاتر پلیس +10

5.     و‍‍‍‍‍اریز فقط مبلغ 100000ریال(ده هزار تومان) در پایانه­ های pos بانک ملت مستقر در دفاتر پلیس+10

6.     اخذ رسید ثبت درخواست کارت هوشمند سوخت المثنی از کاربر

 

 *** تاکید می گردد کسانی که در سایت دولت همراه ثبت نام کرده‌اند، نیازی به ارائه درخواست المثنی ندارند.کارت سوخت این اشخاص از طریق اداره پست به آدرسی که اعلام نموده اند ارسال می شود.

 

 

کسانی که رمز کارت خود را فراموش کرده اند :

به اطلاع می رساند از تاریخ 16/5/98 لغایت 16/6/98 چهار رقم آخر کد ملی شخصی که کارت سوخت به نام او صادر شده است به عنوان رمز پیش فرض تعریف گردیده است .

لذا بهنگام سوختگیری باکارت سوخت شخصی، درصورت فراموش کردن رمز کارت سوخت و درخواست رمز مجدد میتوان با وارد کردن رمز پیش فرض ( چهارشماره سمت راست کدملی ) کارت را فعال نمود .

لازم است مالکان خودروها و موتورسیکلت ها  که رمز کارت سوخت خود را فراموش نموده اند ابتدا 4 رقم آخر کد ملی شخصی که نام آن در کارت سوخت درج شده است امتحان نمایند در صورت بروز خطا ، جهت حذف رمز به مراکز نواحی شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی مراجعه نمایند .

  

حذف رمز کارت هوشمند سوخت

مراجعه مالک به یکی از نواحی یا مناطق شرکت ملی پخش فراورده های نفتی ایران در سراسر کشور


مدارک هویتی لازم برای حذف رمز کارت هوشمند سوخت:

در خصوص حذف رمز کارت هوشمند سوخت تاکید می گردد: حضور مالک وسیله نقلیه جهت حذف رمز کارت الزامی بوده و در صورت درخواست توسط شخص دیگر با ارائه وکالتنامه محضری و یا برگه انحصار وراثت حذف رمز کارت سوخت امکان پذیر است.

1 - اشخاص حقیقی: یکی از مدارک شناسایی مالک وسیله نقلیه (شناسنامه، کارت ملی، گذرنامه)

2- اشخاص حقوقی: معرفینامه رسمی سازمان مربوطه با درج شماره ملی به همراه کارت ملی نماینده معرفی شده.

  3- مدارک شناسایی وسیله نقلیه: کارت شناسایی خودرو یا شناسنامه مالکیت وسیله نقلیه

 4 - تکمیل فرم درخواست رمز گشایی

 5- در دست داشتن اصل کارت هوشمند سوخت جهت حذف رمز کارت هوشمند سوخت الزامی است.( دارای فیزیک سالم بدون چسب خوردگی و شکستگی و ...)

*در صورت هر گونه ابهام و پرسش ضروری با شماره تلفن 09627 مرکز پاسخگویی شرکت ملی پخش فرآورده های  نفتی تماس حاصل فرمایید.

 

توجه :

مالکین خودرو یا موتور سیکلت که کارت سوخت فعال در سامانه هوشمند دارند،در صورتیکه مجدداً تقاضای صدور کارت المثنی نمایند،کارت سوخت قبلی آنها ابطال خواهد شد.

 

 

اطلاعات  مربوط به گاز سوز کردن خودرو

ü     تمامی متقاضیان گاز سوز کردن خودرو های پایه بنزین سوز صرف نظر از سال ساخت ، میتوانند در سامانه اتحادیه سوخت های جایگزین به آدرس IRNGV.IR  مبادرت به ثبت نام برای گاز سوز کردن خودرو کنند.

ü     خودروهای عمومی ، وانت بارها ، خودروهای شخصی ، خودروهای خانواده شهدا، جانبازان ، معلولان ، سرویس مدارس ، تاکسی های اینترنتی و خودروهای شخصی ، شرکتی و غیر شرکتی می توانند در سایت  IRNGV.IRمبادرت به ثبت نام کنند و اطلاعات خواسته شده را در سیستم وارد کنند.

ü     از طریق سایت اعلام شده برای متقاضیان یک پیامک ارسال می گردد به معنای تایید ثبت نام ایشان و در مراحل بعدی برای تکمیل ثبت نام و مراجعه به کارگاه های نزدیک به منازل ثبت نام شوندگان از طریق همان سامانه به مالکین اطلاع رسانی خواهد شد.

ü     تمامی متقاضیان گازسوزکردن خودرو لازم است نسبت به اخذ گواهی سلامت سوخت از طریق سامانه اعلام شده اقدام کنند. در غیر این صورت با اجرای هوشمند سازی جایگاه های سی ان جی ، به خودروهای فاقد کارت سلامت سوخت داده نخواهد شد.

ü     تعرفه اعلام شده برای گاز سوز کردن خودرو و یا دریافت گواهی سلامت سوخت از سوی وزارت صمت و سازمان خصوصی سازی تعیین و شرکت ملی پخش در این خصوص مسئولیتی ندارد.

ü     اتحادیه سوخت های جایگزین ذیل مجموعه اتاق بازرگانی و وزارت صمت است و مسئولیت گاز سوز کردن خودروها بر عهده وزارتخانه مذکور است.

ü     برابر قرارداد بین شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی و وزارت صمت ، خودرو سازان علاوه بر تبدیل کارخانه ای ، تبدیل کارگاهی هم خواهند داشت که از طریق نمایندگی های مجاز خود مبادرت به انجام آن خواهند نمود.

ü     تمامی موارد تبدیل در کشور ، لازم است در سامانه اعلامی از سوی وزارت صمت که آدرس آن در بالا داده شده است ثبت شوند و گواهی سلامت سوخت دریافت نمایند.

" در مورد خودرو جانبازان ، خانواده شهدا ، معلولان و خبرنگاران ، سرویس مدارس ، خودروهای اینترنتی و ... ، که در بالا نام آنها ذکر گردیده است لازم است با همین عناوین خواسته شده و اسکن مدارک خود در سیستم اعلام شده ثبت نام شوند درصورتیکه این خودروها به عنوان خودرو عمومی " خودروهای تبدیل رایگان " محسوب شوند ازطریق وزارت کشور اعلام خواهند شد در غیر اینصورت تبدیل این خودروها با نرخ آزاد و تعرفه اعلامی از سوی وزارت صمت انجام می گردد. "