امروز پنج شنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۷ ۱۶:۰۰

جزییات خبر

با هدف تحول اقتصادی و توسعه‌ای؛

نخستین خط لوله جنوب شرق کشور در منطقه چابهار به بهره برداری رسید

(شنبه ۱۸ دی ۱۳۹۵) ۱۱:۱۶

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه چابهار خبر داد: نخستین خط لوله انتقال فرآورده جنوب شرق کشور از انبار نفت سردار شهید شوشتری چابهار راه اندازی شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه چابهار، مهدی عاطفی با اعلام خبر فوق، گفت: با افتتاح خط لوله 14 اینچ از انبار نفت سردار شهید شوشتری به نیروگاه سیکل ترکیبی چابهار انتقال فرآورده برای نخستین بار در جنوب شرق کشور از طریق خط لوله سوخت‌رسانی محقق شد.

عاطفی در ادامه خاطر نشان کرد: این خط لوله به طول ٢٠ کیلومتر از انبار نفت شهید شوشتری چابهار آغاز می‌شود و نفتگاز مورد نیاز نیروگاه سیکل ترکیبی چابهار را  تامین می‌کند.
مدیر منطقه چابهار با اشاره به حذف تردد روزانه حدود ١٠٠ کامیون نفتکش، کاهش حوادث جاده‌ای درون‌شهری و برون شهری، تداوم در عملیات سوخت‌رسانی و کاهش قطع برق و نیز حذف آثار مخرب زیست محیطی ناشی از حوادث احتمالی حمل سوخت با کامیون را از دستاوردهای اجرای این طرح اعلام کرد.
وی تصریح کرد: پروژه احداث خط لوله ١٤ اینچ انتقال نفت‌گاز به نیروگاه چابهار با ایجاد تاسیسات جانبی شامل یک تلمبه‌خانه واقع در کنار انبار نفت شهید شوشتری چابهار با تلاش ها و پیگیری های انجام شده با حضور دکتر آستانه مشاور وزیر نفت ، مدیر روابط عمومی شرکت ملی مهندسی و ساختمان نفت ایران ، مدیر گاز استان و جمعی از مقامات محلی به بهره برداری رسید.
مدیر شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه چابهار در ادامه گفت : از طریق این خط لوله در هر ساعت ٤٠٠ مترمکعب نفت گاز ، بدون وقفه، به نیروگاه چابهار ارسال می‌شود.

عاطفی هزینه احداث این پروژه ٤٠٠ میلیارد ریال اعلام کرد.
این مقام مسئول در ادامه با اشاره به سرمایه‌گذاری‌های عظیم صورت گرفته در منطقه چابهار، گفت: این خط لوله که با هدف تحول اقتصادی و توسعه‌ای احداث شده است، با تامین پایدار برق منطقه از طریق سوخت‌رسانی به نیروگاه چابهار نقش مهمی در تامین زیرساخت‌های مورد نیاز سرمایه‌گذاری در بندر مهم چابهار ایفا خواهد کرد.
گفتنی است، چابهار تنها بندر کشور است که از طریق دریای عمان به اقیانوس راه دارد و با تکمیل طرحهای توسعه ای در این منطقه ، کشتی‌های اقیانوس‌پیما می‌توانند در بندرگاه‌های آن پهلوگیری داشته باشند و از لحاظ استراتژیک در کشور، مورد توجه دولت، برای سرمایه‌گذاری عظیم اقتصادی قرار گرفته است.
همچنین، بندر چابهار قابلیت تبدیل شدن به یک قطب اقتصادی، انرژی و تجاری را دارد و این رویکرد نقش خط لوله‌ای که سوخت مورد نیاز نیروگاه برق منطقه را تامین می‌کند، بسیار حیاتی خواهد کرد.

 

 

10

17
16
15
14
13
12


9

7
6

11


3
2
افتتاحیهپست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما:

شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران (مرکزی ایرانشهر)
تهران- خیابان ایرانشهر- خیابان برادران شاداب- ساختمان شماره 1

صندوق پستی : 3955
کد پستی : 1583746911
شماره تلفن : 84129-021
شماره نمابر:-88813112-021 شماره پیگیری 84121199
مرکز پاسخگویی : 09627