امروز پنج شنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۷ ۱۶:۰۲

جزییات خبر

برگزاری مانور ایمنی و اطفای حریق در انبار نفت شمالغرب

(یکشنبه ۱۹ دی ۱۳۹۵) ۱۱:۱۵

به منظور آگاهی از میزان آمادگی کارکنان در رویارویی با حوادث غیر مترقبه، مانور ایمنی و اطفاء حریق در تاسیسات و عملیات انبار نفت شمالغرب برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه تهران، با توجه به احتمال وقوع حوادث طبیعی و انسان ساخت و بروز آسیب های جانی و مالی , مانوری به منظور سنجش میزان آمادگی جهت رویارویی با این حوادث در انبار نفت شمالغرب اجرا شد .

به نقل از مسعود سهرابی رئیس HSE منطقه، مانور ایمنی و اطفای حریق با به کارگیری امکانات و توان بالقوه و استفاده از نیروهای خارج از سازمان و با برنامه  از پیش تعیین شده انجام شد.

سهرابی اذعان داشت : این مانور به منظور ارتقای سطح آمادگی و پاسخگویی به نیازها در شرایط بحرانی و افزایش مهارت های فردی برگزار شد.

وی همچنین شناسایی، تحلیل و ارزیابی خطرات را از دیگر اهداف این مانور عنوان کرد و افزود : این برنامه با همکاری کارکنان بسیج منطقه و انبار نفت شمالغرب، آتش نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران , ستاد مدیریت بحران منطقه 5 تهران بزرگ، اورژانس تهران، پلیس راهور و نیروی انتظامی با موفقیت به پایان رسید.

رئیس HSE منطقه با بیان اینکه این مانور تمرینی جهت  فرماندهی و اقدامات فوری و آشنایی با شرح وظایف هر تیم در شرایط اضطراری است، اعلام کرد : آشنایی با طرح عملیات اطفاء مخازن فرآورده های نفتی و نحوه عملیات در حوادث ثانویه را از اهم مراحل انجام  شده در این مانوربیان کرد.

شایان ذکر است در پایان مانور , جلسه ای با حضور مدیر منطقه تهران و ارگان های مشارکت کننده در اجرای مانور برگزار شد که ویس کرمی ( مدیر منطقه ) ضمن تقدیر از اجرای این مانور، اذعان داشت : انبار نفت شمالغرب یکی از حساس ترین مجموعه های منطقه است که سهم عمده ای در سوخت رسانی  به استان تهران را عهده دار است.

مدیر منطقه تهران افزود : ما یک مثلث سوخت رسانی در منطقه تهران داریم به گونه ای که روزانه 16 میلیون لیتر بنزین در گستره استان تهران و ده میلیون لیتر فقط در سطح شهر تهران توزیع می شود .

ویس کرمی انبار نفت شمالغرب را یکی از اضلاع این مثلث سوخترسانی معرفی کرد و گفت : در تقسیم بندی انجام شده این انبار روزانه سوخت رسانی به 80 باب جایگاه عرضه سوخت را در برنامه دارد .

وی برگزاری اینگونه مانورها را در طول سال بسیار حائز اهمیت خواند و افزود : با اجرای این مانور نقاط قوت و ضعف مشخص می شود و بعد از این باید در پی تقویت نقاط مثبت و از بین بردن ضعف ها باشیم .

 

 
مانور 18
مانور 17
مانور 16

مانور 14
مانور 13

مانور 11
مانور 10
مانور 8
مانور 7
مانور 5
مانور 4
مانور 3
مانور 2
مانور 1

 

 
پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما:

شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران (مرکزی ایرانشهر)
تهران- خیابان ایرانشهر- خیابان برادران شاداب- ساختمان شماره 1

صندوق پستی : 3955
کد پستی : 1583746911
شماره تلفن : 84129-021
شماره نمابر:-88813112-021 شماره پیگیری 84121199
مرکز پاسخگویی : 09627