امروز سه شنبه ۲ بهمن ۱۳۹۷ ۲۰:۴۴

جزییات خبر

برگزاری مراسم رونمایی از دستگاه ردیاب سوخت در منطقه ارومیه

(چهارشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۷) ۱۲:۳۳

با هدف کاهش عرضه خارج از شبکه فرآورده های نفتی، دستگاه ردیاب(سوخت یاب) ساخت داخل در سال حمایت از کالای ایرانی در منطقه ارومیه رونمایی شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه ارومیه، نماینده مردم شهرستان ارومیه در مجلس شورای اسلامی در این مراسم، گفت: رمز بقای شرکتهای دانش بنیان و رشد تکنولوژیهای نوین بکارگیری این تکنولوژیها در فرایند خدمات دستگاههای اجرایی است و باید مدیران در خلق ایده های نو و بکارگیری فناوریهای جدید تلاش کنند.

بهادری افزود: مدیران باید همانند مدیرانی چون مدیرشرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه ارومیه روحیه ریسک پذیری مدیریتی بالایی داشته و از شرکتهای دانش بنیان حمایت کنند.

این مقام مسئول از بکارگیری دستگاه ردیاب(سوخت یاب) در مرزهای منطقه قدردانی کرد و خاطرنشان ساخت: در سال حمایت از کالای ایرانی با بکارگیری این نوع فناوری بومی جلوی قاچاق سوخت که سرمایه ملی همه آحاد مردم ایران است گرفته خواهد شد.

در آئین رونمایی از این اختراع ،رادفر معاون سیاسی، اجتماعی و امنیتی و کهوریان معاون امور عمرانی استاندار آذربایجان غربی در سخنانی به اهمیت تقویت واحدهای دانش بنیان و ایجاد بازار مناسب برای جوانان خلاق استان تاکید کردند.

قاضی پور نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی نیز در این مراسم حمایت از جوانان مبتکر و زمینه سازی برای اشتغال جوانان به ویژه جوانان خلاق را مورد تاکید قرار داد.

برپایه این گزارش، کامبیز گلشنی، مخترع این دستگاه در مورد قابلیتهای آن گفت: این دستگاه با استفاده از اثرات الکترو استاتیک و میدانهای دو قطبی الکتریکی جهت یابی از پشت هر مانع طبیعی و غیر طبیعی را امکان پذیر میکند و هیچ یک از نویزهای حاصل از دکلهای فشار قوی ، ایستگاههای مخابراتی و انواع مسدود کننده ها نمی تواند در کار این اختراع اختلال ایجاد کند.

با این دستاورد، شناسایی ذخایر طبیعی و غیر طبیعی همچون معادن فلزی و غیر فلزی ، منابع نفتی و آبی تا فاصله 42 کیلومتری سطح زمین امکان پذیر شده است.

همچنین، از این دستگاه می توان بعد از حوادث طبیعی همچون زلزله ، سیل، ریزش بهمن و سقوط هواپیما در شناسایی هر نوع هدف گمشده ای همچون لاشه و جعبه سیاه هواپیما ، و جسد انسان استفاده کرد.

 

اختراع

اختراع


پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما:

شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران (مرکزی ایرانشهر)
تهران- خیابان ایرانشهر- خیابان برادران شاداب- ساختمان شماره 1

صندوق پستی : 3955
کد پستی : 1583746911
شماره تلفن : 84129-021
شماره نمابر:-88813112-021 شماره پیگیری 84121199
مرکز پاسخگویی : 09627
 
نظر شما در مورد این وب سایت چیست ؟