امروز یکشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۸ ۲۲:۱۵

جزییات خبر

برای اولین بار در کشور

نسل جدید کارتخوان های سوخت رونمایی شد

(چهارشنبه ۲۰ تیر ۱۳۹۷) ۱۱:۰۲

برای اولین بار در کشور از نسل جدید کارتخوان های سوخت با قابلیت پرداخت آنی رونمایی شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران، بعدازظهر روز سه شنبه نوزدهم تیرماه با حضور مدیران شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی و نمایندگان بخش خصوصی از نسل جدید کارتخوان های سوخت در جایگاه آزادی شهر تهران رونمایی شد.
تکنولوژی کارتخوان های جدید سوخت که با همکاری و سرمایه گذاری سه شرکت داخلی پیدو، پتروآیریک و تاپ (تجارت الکترونیک پارسیان) بومی سازی شده است، مطابق با آخرین تکنولوژی های صنعت توزیع سوخت در سال 2018 است و طبق برنامه ریزی ها به مرور تمامی جایگاه های عرضه سوخت کشور به این کارتخوان ها مجهز خواهند شد.
مهمترین مزیت این نسل از کارت خوان ها افزایش امنیت در شبکه عرضه و توزیع سوخت، قابلیت خواندن همزمان کارت سوخت و کارت بانکی و کاهش زمان سوختگیری است که منجر به تسهیل سوخت گیری و افزایش راندمان در جایگاه ها خواهد شد.
با استفاده از این کارتخوان ها هیچ مبلغی از سوی اشخاص به سیستم وارد نمی‌شود و براساس میزان سوخت‌گیری دستگاه مبلغ پرداخت را اعلام می‌کند، این سامانه همچنین نسبت به سامانه‌های گذشته ۲۵۰ برابر قدرت حافظه دارد.
از دیگر مزایای نسل جدید کارتخوان های سوخت کاهش هزینه های تامین و تعمیر تجهیزات و پشتیبانی جایگاه هاست که با توجه به فرسودگی سامانه قبلی توزیع سوخت و صرف هزینه سالانه 20 میلیارد تومانی نگهداشت تجهیزات قبلی، سامانه جدید از لحاظ اقتصادی کاملا به صرفه است.
مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران طی سخنانی در این مراسم گفت: سامانه جدید توزیع سوخت در کشور در مدت کوتاهی در جایگاه عرضه سوخت آزادی فعال می‌شود تا نواقص احتمالی آن رفع شود و تلاش می شود تا پایان سال ۹۸ همه جایگاه‌های عرضه سوخت در سراسر کشور به این سامانه مجهز می‌شوند. 
موسوی خواه افزود: نسل جدید کارتخوان‌ها ۲۵۰ برابر قدرت پردازش بیشتری دارند و حافظه آنها ۴ گیگابایت است، در حالی که حافظه سامانه فعلی تنها ۴ مگابایت بود، در این سامانه همچنین دستگاه‌ها آن‌لاین هستند که با کمک آنها پرداخت هزینه با سرعت بیشتری بدون هیچ‌گونه دستکاری انجام می‌شود و تولید ملی این دستگاه‌ها نیز آغاز شده است.
وی با تاکید بر این که نسل جدید کارتخوان‌ها هیچ هزینه‌ای برای دولت ندارد، بلکه بیش از ۲۰ میلیارد تومان در سال از هزینه‌های دولت می‌کاهد، گفت: گذشت یازده سال از عمر تجهیزات پیشین، کمیاب شدن قطعات سخت‌افزاری و هزینه های گزاف نگهداشت منجر به این تصمیم شد که سامانه ای جدید طراحی شود که برای دولت بار مالی نداشته باشد.
موسوی خواه درباره استفاده از کارت هوشمند سوخت در شبکه عرضه سوخت در کشور گفت: استفاده از کارت هوشمند سوخت امکان مدیریت صحیح مصرف سوخت را در کشور فراهم کرده، علاوه بر آن میزان تخلفات احتمالی در این شبکه کاهش می یابد.
شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی در استفاده از فناوری های روز پیشگام بوده و سامانه پرداخت الکترونیکی هزینه سوخت‌گیری این شرکت یکی از بزرگ‌ترین سامانه‌های تراکنشی در خاورمیانه است که روزانه بیش از ۱۰۰ میلیارد تومان از محل سوخت‌گیری در جایگاه‌ها به عنوان درآمد کشور حاصل می‌شود و امنیت کسب این درآمد با استفاده از نسل جدید کارتخوان ها و حرکت به سوی پرداخت های الکترونیکی افزایش می‌یابد.

 

رو نمایی کارتخوان جدید 970419 5
رو نمایی کارتخوان جدید 970419 4
رو نمایی کارتخوان جدید 970419 6
رو نمایی کارتخوان جدید 970419 3
رو نمایی کارتخوان جدید 970419 2


پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما:

شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران (مرکزی ایرانشهر)
تهران- خیابان ایرانشهر- خیابان برادران شاداب- ساختمان شماره 1

صندوق پستی : 3955
کد پستی : 1583746911
شماره تلفن : 84129-021
شماره نمابر:-88813112-021 شماره پیگیری 84121199
مرکز پاسخگویی : 09627
 
نظر شما در مورد این وب سایت چیست ؟