امروز سه شنبه ۲ بهمن ۱۳۹۷ ۲۰:۵۵

جزییات خبر

رزمایش واکنش در شرایط اضطرار در تأسیسات منطقه تربت‌حیدریه برگزار شد

(یکشنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۷) ۱۲:۲۲

در راستای افزایش ایمنی و سنجش توان عملیاتی کارکنان، رزمایش واکنش در شرایط اضطرار و پدافند غیرعامل در تأسیسات و عملیات انبار نفت منطقه تربت‌حیدریه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه تربت حیدریه، مدیر منطقه گفت : این رزمایش با هدف شناسایی نقاط قوت، ضعف و ارتقای توان ایمنی کارکنان در مقابله با شرایط اضطراری با داستان از پیش تعیین شده، باهماهنگی ستاد بحران شهرستان در ۴ مرحله برگزار شد.

جواد بلندی مرحله نخست این رزمایش را حریق فرضی در محوطه مخازن عنوان کرد و افزود: عملیات اطفاء حریق واقعی در یارد آتش و عملیات راپل توسط نیروهای امداد و نجات هلال احمر به منظورحمل و انتقال مصدوم را به عنوان مراحل دوم و سوم عملیات بوده که با موفقیت انجام شد.

بلندی اظهار داشت : این مانور با حداکثر توان موتورپمپ ها و با استفاده از همه تجهیزات و امکانات موجود با حضور سازمانهای امدادی عضو ستاد بحران وهمچنین کارشناسان وآتش نشان مناطق مشهد مقدس ، خراسان شمالی ، خراسان جنوبی و سبزوار به منظور شناسایی نقاط قوت و ضعف منطقه و سازمانهای امدادی برون سازمانی و حفظ آمادگی در مواجهه با شرایط بحران برگزار شد .

وی تصریح کرد: مرحله سوم رزمایش با توجه به خالی بودن مخزن بنزین به جهت عملیات لایروبی ، عملیات انتقال مصدوم فرضی پیش بینی شد، در این مرحله مصدوم که در حال لایروبی به علت عدم رعایت موارد ایمنی دچار گاز گرفتگی شده بود با همکاری امدادگران هلال احمر و اورژانس 115 به یکی مراکز درمانی شهرستان انتقال یافت .

مدیر منطقه تربت حیدریه مرحله چهارم رزمایش را اجرای عملیات اطفاء حریق در زیر سکوهای بارگیری انبار نفت عنوان و اذعان کرد: سکوهای بارگیری، به واسطه عملیات تخلیه ، بارگیری، دخالت بیشتر نیروی انسانی و امکان سرریز و نشت فرآورده از نفتکش و بعضا وجود نقص فنی در نفتکش ها از اهمیت ویژه در حفظ آمادگی در مواجهه با حوادث احتمالی دارد.

 

رزمایش15

رزمایش12

رزمایش

رزمایش 2

رزمایش 4

رزمایش 5

رزمایش9

 

رزمایش11


پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما:

شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران (مرکزی ایرانشهر)
تهران- خیابان ایرانشهر- خیابان برادران شاداب- ساختمان شماره 1

صندوق پستی : 3955
کد پستی : 1583746911
شماره تلفن : 84129-021
شماره نمابر:-88813112-021 شماره پیگیری 84121199
مرکز پاسخگویی : 09627
 
نظر شما در مورد این وب سایت چیست ؟