امروز یکشنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۱۷:۱۰

جزییات خبر

برگزاری همایش سلامت روان و جهان در حال تغییر در منطقه سبزوار

(چهارشنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۷) ۱۲:۳۶

با همکاری شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه سبزوار و معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی سبزوار به مناسبت هفته سلامت همایشی با عنوان" سلامت روان و جهان در حال تغییر" در محل سالن اجتماعات شرکت برگزار گردید .

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه سبزوار، این همایش  با حضور جمعی از مسئولین ادارات، کارکنان معاونت بهداشتی، سفیران سلامت و علاقمندان مسائل حوزه سلامت روان در محل سالن اجتماعات شرکت ملی پخش برگزار شد.
دکتر نوده معاون بهداشتی طی سخنانی اظهار کرد: سلامت روان همواره جزیی از سلامت عمومی است و یک ضرورت و نیاز مهم که غفلت از آن تبعات و هزینه های زیادی از منظر آسیب های اجتماعی و اقتصادی بردوش جامعه خواهد گذاشت،
وی با بیان اینکه هزینه کردن در راستای ارتقای سلامت روان اتلاف هزینه نیست، گفت : به جرات می توان گفت که هزینه کردن در راستای ارتقای سلامت روان نه تنها پرت هزینه و سرمایه نیست بلکه تولید سرمایه اجتماعی است، زیرا یکی از مهمترین شاخص های مهم سرمایه اجتماعی، انسان سالم است و انسان سالم محور توسعه پایدار است.
نوده با اشاره به اینکه شعار هفته سلامت روان «سلامت روان جوانان و‌ نوجوانان: جهان در حال تغییر» است، گفت: امید داریم این سرمایه گذاری به دیدگاه تحول گرایانه در حوزه سلامت روان و عزم جدی جهت کار بزرگتر در این حوزه منجر شود.
در ادامه، فهیمی متخصص روانپزشکی در خصوص استرس، موقعیت های استرس زای زندگی، علل و عوامل ایجاد کننده و اثرات استرس بر بدن مطالب مفیدی را  کرد.
سپس، محمدرضا شگرف نخعی متخصص روانپزشکی و عضو هیئت علمی دانشگاه دیگر سخنران این همایش , با اشاره به شعار هفته سلامت روان" سلامت روان جوانان و نوجوانان: جهان در حال تغییر" این نکته را حایز اهمیت دانست که شرط داشتن جامعه سالم و پویا و رفع بسیاری از مشکلات جوانان و نوجونان است که خود متاثر از سلامت والدین است.
عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشگی سبزوار درادامه ، راهکار های عملی مدیریت استرس را بیان کرد توجه آگاهی را به عنوان یک تمرین و راهکار عملی مدیریت استرس شرح داده وآن را با حاضرین در همایش تمرین کردند.
گفتنی است، در این همایش با اهداء لوح سپاس از همکاری موثر مدیر و روابط عمومی شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه سبزوار با معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشگی سبزوار در برگزاری برنامه های آموزشی دانشگاه تقدیر بعمل آمد.

 

رسانه جدید
رسانه جدید
رسانه جدید
رسانه جدیدرسانه جدیدرسانه جدید


پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما:

شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران (مرکزی ایرانشهر)
تهران- خیابان ایرانشهر- خیابان برادران شاداب- ساختمان شماره 1

صندوق پستی : 3955
کد پستی : 1583746911
شماره تلفن : 84129-021
شماره نمابر:-88813112-021 شماره پیگیری 84121199
مرکز پاسخگویی : 09627
 
نظر شما در مورد این وب سایت چیست ؟