امروز یکشنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۱۷:۲۳

جزییات خبر

در منطقه گیلان، جشنواره نقاشی "نسل دیجیتال" برگزار شد

(شنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۷) ۱۲:۵۹

جشنواره نقاشی با موضوع "نسل دیجیتال" با حضور مسئولین ستادی و 30 نفر از کارکنان و فرزندانشان در شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه گیلان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه گیلان، آشنایی والدین و کودکان با فضای دیجیتال و استفاده درست از فضای مجازی و آسیب های آن ، حفظ سلامت خانواده در کنار استفاده از فضای دیجیتال هدف اصلی از برگزاری جشنواره  "نسل دیجیتال"  بود .
در این جشنواره، رئیس روابط عمومی منطقه با اشاره به زندگی امروزه مردم در فضای مجازی، گفت: امروزه زندگی در فضای دیجیتال انکار ناپذیر است و مختص هیچ گروه و رده سنی خاصی نیست ، نسل قدیم و نسل جدید هر دو در این فضا در کنار هم قرار گرفته اند .
مریم پورنصراله، افزود :  تنها تفاوت دو نسل در این است که نسل جدید در این فضا به دنیا می آید اما نسل قدیم ناگزیر است به این دنیا مهاجرت کند پس لازم است فرد برای این مهاجرت آگاهانه و هوشمندانه گام بردارد وگرنه افراد مسن در جامعه دیجیتال مطرود شده و جایگاهی نخواهند داشت .
دبیر برگزاری جشنواره دیجیتال، همچنین افزود: حجم اطلاعات رو به رشد در دنیای دیجیتال به حدی است که نیاز است فرد با معیار و ملاک درست نسبت به استفاده از آن اقدام نماید چراکه علیرغم تمام مزیت های دنیای دیجیتال ، مواجهه با حجم انبوهی از اطلاعات فضاهای مجازی نیزحاصل این دنیاست ؛ باعث سردرگمی ، اضطراب ، تنش ، اخلاق گریزی و مسائل بسیاری خواهد شد.
رئیس روابط عمومی منطقه گیلان همچنین ادامه داد:  جشنواره کودک نسل دیجیتال در شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه گیلان با این هدف بوجود آمد که خانواده ها با کارکردهای مثبت و منفی این فضاها آشنا شده ، برای زندگی بهتر در این فضا مهیا شوند.
همچنین در آئین افتتاحیه جشنواره « نسل دیجیتال» معاون بازرگانی منطقه با بیان اینکه ماهیت همه انسانها الگو برداریست، گفت :  والدین بخش مهمی از زندگی بچه ها هستند و بچه ها از والدین خود الگوبرداری می کنند بنابراین والدین  باید با بچه ها صادق بوده ورفتار عملی درستی را برای الگوسازی از خود به نمایش بگذارند.
علی فخاری راد گفت : مسئولیت پذیری ، بیان به موقع خواسته ها ، عذرخواهی و پذیرش اشتباهات و صداقت ، وفای به عهد ، رابطه نزدیک عاطفی ، از مهمترین مواردی است که لازم است خانواده ها نسبت به الگوسازی آن اهتمام نمایند .
معاون بازرگانی منطقه همچنین تصریح کرد:  از آنجاییکه در عصر ارتباطات هستیم والدین با متعادل استفاده کردن از ابزار الکترونیک می توانند الگوی خوبی برای بچه ها باشند بنابراین باید از استفاده مکرر و افراطی از اینترنت و فضای مجازی بپرهیزند و بهتر است که زمان های مشخص را برای استفاده فرزندان ازاینترنت درنظر بگیرند و همچنین موقع استفاده از سایت ها و فضای مجازی در کنار آنان حضور داشته باشند زیرا این کار باعث دلگرمی فرزندان و امکان کنترل بیشتر والدین خواهد بود . 
فخاری همچنین استفاده بیش از حد از فضای مجازی را مخرب دانست و افزایش وزن ، عقب ماندن از کارهای روزمره ، انزوا و گوشه گیری از محیط گرم خانوادگی ، رکود ارتباطات اجتماعی ، بی میلی به درس و مطالعه را عواقب منفی زندگی بیش از حد در فضاهای مجازی خواند . 
آشنایی خانواده ها با قوانین حاکم بر فضاهای مجازی و دنیای دیجیتال در اقصی نقاط جهان و ایران و مزایا و مخاطرات فضاهای مجازی از جمله مواردی بود که در قالب کلیپ های آموزشی برای خانواده های شرکت کننده در این جشنواره به معرض نمایش گذاشته شد .

 

جشنواره نقاشی  19

جشنواره نقاشی 06
جشنواره نقاشی 05
جشنواره نقاشی 04
جشنواره نقاشی 03
جشنواره نقاشی 02
جشنواره نقاشی 01
جشنواره نقاشی  18
جشنواره نقاشی  17
جشنواره نقاشی  16
جشنواره نقاشی  15
جشنواره نقاشی  14
جشنواره نقاشی 07
جشنواره نقاشی  12
جشنواره نقاشی  11
جشنواره نقاشی  10
جشنواره نقاشی  09
 


پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما:

شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران (مرکزی ایرانشهر)
تهران- خیابان ایرانشهر- خیابان برادران شاداب- ساختمان شماره 1

صندوق پستی : 3955
کد پستی : 1583746911
شماره تلفن : 84129-021
شماره نمابر:-88813112-021 شماره پیگیری 84121199
مرکز پاسخگویی : 09627
 
نظر شما در مورد این وب سایت چیست ؟