امروز یکشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۸ ۲۲:۲۸

جزییات خبر

برگزاری یک دوره آموزشی روانشناسی خانواده در منطقه همدان

(شنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۷) ۱۰:۵۱

دوره آموزشی روانشناسی خانواده با موضوع "مدیریت رفتار کودک بر اساس الگوی فرزندپروری مثبت" در شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه همدان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه همدان، این مهم با هدف ارتقای سطح آگاهی کارکنان برای مدیریت مطلوب‌تر مسائل خانواده در خصوص بررسی علل مشکلات رفتاری کودکان و یافتن راهکارهای مقابله با آن، برگزار شد.
مدرس این دوره آموزشی، جلب توجه، اعمال قدرت، انتقام و عاجزانه جلوه دادن را از جمله اهداف بدرفتاری کودکان عنوان کرد و گفت: اصل این است که براساس درک هدف کودک، نحوه پاسخ به رفتار کودک را اصلاح کنیم.
زهرا همایی با تأکید بر ضرورت آموزش شیوه‌های سالم برای برآوردن نیازهای کودکان، اظهار کرد: کودکان رفتار عینی والدین را الگوی خود قرار داده و تنها گفتار، تغییری در رفتارشان ایجاد نخواهد کرد.
  وی با تشریح ویژگی ها و خصوصیات چهار الگوی فرزندپروری سخت گیرانه، سهل گیرانه، طرد کننده و مقتدرانه اضافه کرد: کودک باید به جای ترس از والدین به آنها اعتماد کرده، حق انتخاب داشته و محدودیت ها را دیده و شناخته و مسئولیت ها را بیاموزد.
همایی، والدین ناهماهنگ، جابجایی نقش والدینی و والدین بیمار و عصبی را از مفاهیم غلط پرورش فرزند دانست و خاطرنشان ساخت: با اعمال الگوهای مورد اشاره، فرزندان، ضعیف در اخلاق و نقش جنسیتی، سردرگم و بیمار دارای اختلال روانی تربیت خواهند شد.
این مدرس دانشگاه یادآور شد: وراثت، محیط خانواده و یادگیری و تجربه نقش مشترکی در ایجاد رفتار فرزند داشته و کودکان رفتارشان را از اولویت های خانواده، موقعیت خود در خانواده، حرفها و اعمال والدین و سبک های فرزندپروری یاد می گیرند.
وی اذعان داشت: تشدید فشار، نادیده گرفتن رفتار مطلوب، نحوه دستور دادن، تنبیه نادرست و نبود محیط حمایت کننده دوباره از زمره عوامل موثر در افزایش مشکلات در رفتار کودکان است.
زهرا همایی با ارائه راهکارهای مناسب برای مدیریت رفتار کودک، اظهار داشت: برای این مهم، ابتدا باید هدف گذاری کرده سپس با شناسایی دقیق رفتار، مشکل را تشریح کرد.
وی در پایان، ضمن پخش کلیپ های آموزنده برای کارکنان، داشتن محبت نامشروط، القای حس تعلق، گذرندان اوقات ویژه با کودک، دادن اجازه تجربه رنج پاک، شکستن چرخه طرد، عدم تلافی، آموزش خودگویی مثبت، مدیریت اضطراب فرزند، نظرخواهی از وی، دادن مسئولیت واقعی و صحبت درباره قوانین و پیامدها را از جمله اقدام های مفید در راستای مقابله با بدرفتاری کودک عنوان کرد.

 

روانشناسی 3

روانشناسی 1

 

روانشناسی 2


پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما:

شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران (مرکزی ایرانشهر)
تهران- خیابان ایرانشهر- خیابان برادران شاداب- ساختمان شماره 1

صندوق پستی : 3955
کد پستی : 1583746911
شماره تلفن : 84129-021
شماره نمابر:-88813112-021 شماره پیگیری 84121199
مرکز پاسخگویی : 09627
 
نظر شما در مورد این وب سایت چیست ؟