امروز چهارشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۸ ۱۸:۱۲

جزییات خبر

باحضور مناطق همجوار و دستگاه‌های اجرایی؛

رزمایش اطفاء حریق در منطقه ساری برگزار شد

(چهارشنبه ۱۹ دی ۱۳۹۷) ۱۳:۰۰

در راستای آمادگی و توان سنجش کارکنان عملیاتی، رزمایش اطفاء حریق با حضور مناطق همجوار و دستگاه‌های اجرایی در منطقه ساری برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه ساری، عباس خلیل پور، مسئول روابط عمومی منطقه با اشاره به گستردگی مانور که در زمین بایری در اطراف نیروگاه شهید سلیمی نکا برگزار شد، بیان کرد: واحد ایمنی و آتش نشانی منطقه ساری با همکاری تعدادی از دستگاه‌های اجرایی و عملیاتی مرتبط با فرض انجام عملیات خرابکارانه افراد معاند بر روی خط لوله 14 اینچ نفت کوره شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی و انفجار در ایستگاه پمپاژ نفت کوره، این رزمایش را اجرا کردند.

خلیل پور از برگزاری مانور در دو مرحله خبر داد و افزود: در مرحله اول نیروهای مستقر در ایستگاه تقویت فشار، پس از شنیدن صدای انفجار و حریق، بلافاصله اقدام به اطلاع رسانی شرکت های مجاور محل حادثه کرده و کمیته بحران در شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه ساری به فرماندهی
حسینعلی طالبی، مدیر منطقه تشکیل شد .

وی با تشکر از اقدام سریع گروه‌های اطفاء حریق در این رزمایش، اظهار کرد: گروه‌های اطفاء حریق از شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه ساری، نیروگاه شهید سلیمی، پایانه های نفتی،
بندر امیر آباد، سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی نکا و شرکت خطوط لوله و مخابرات، سریعا در محل حادثه حاضر شده و تحت فرماندهی مسئول ایمنی و آتش نشانی شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه ساری انجام وظیفه کردند.

عباس خلیل پور وسعت آتش را تقریبا 300 متر مربع ارزیابی و اذعان کرد: به منظور ارزیابی توان عملیاتی نیروهای آتش نشانی شرکت های درگیر ، این مانور طراحی و سناریوی آن با ایجاد شرایط واقعی نوشته شد .

این مقام مسئول با اشاره به اینکه علاوه بر خسارت سنگین مالی از نظر آلودگی در حوادث نفتی ، آلودگی محیط زیست نیز بسیار خطرناک است، در تشریح مرحله دوم مانور، گفت: پس از پایان اطفاء حریق و امداد و نجات، نیروهای خدمات مهندسی منطقه با استقرار پمپ سیار در اطراف گودال های مواد نفتی ، پساب آلوده نفتی موجود را به کمک نفتکش ها انتقال داده تا آثار آلودگی خاک و آب و هوای محل حادثه از بین رفته و پاکسازی محیطی به عمل آید .

خلیل پور انجام مانورهای منظم و مدون را از اقدامات مهم برای کنترل پیامدهای زیان بار ناشی از حوادث غیرمترقبه دانست و اشاره کرد: در این مانور تعامل و همکاری هرچه بیشتر شرکت ها و سازمان های عملیاتی و امدادی برای رسیدن به یک روش پایدار برای کنترل حوادث در زمان بحرانی تمرین شده است .

وی با تاکید بر اهمیت آمادگی نیروهای امدادی بیان کرد: این مانور با هدف هماهنگی بین گروههای عملیاتی و امدادی به منظور اطفاء حریق و پاکسازی محیط زیست بین سازمان‌ها برگزار شد تا علاوه بر افزایش مهارت و آمادگی نیروها نقاط ضعف و قوت آنها نیز ارزیابی شود .

 

 

 

9


21
16
13
6
5

 


پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما:

شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران (مرکزی ایرانشهر)
تهران- خیابان ایرانشهر- خیابان برادران شاداب- ساختمان شماره 1

صندوق پستی : 3955
کد پستی : 1583746911
شماره تلفن : 84129-021
شماره نمابر:-88813112-021 شماره پیگیری 84121199
مرکز پاسخگویی : 09627
 
نظر شما در مورد این وب سایت چیست ؟