جزییات خبر

ثبت رکورد کم نظیر دیواره‌نوردی؛

مهدی شکر از کارکنان حراست منطقه قم طی یک هفته چهار بار به قله علم کوه صعود کرد

(شنبه ۶ مهر ۱۳۹۸) ۱۳:۱۱

روابط عمومی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه قم، از صعود مهدی شکر یکی از کارکنان حراست منطقه، از چهار مسیر مختلف و در مدت یک هفته به قله 4850 متری علم کوه خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی پخش فرآوردههای نفتی منطقه قم، مهدی شکر از کارکنان با انگیزه و پر تلاش حراست منطقه قم، با همراهی مربی برجسته دیوار نوردی با ثبت رکوردی کم نظیر در یک هفته و از چهار مسیر هری روست، 52 لهستان، همدانیها و گروه آلمانی‌ها به دیواره گرانیتی علم کوه، موفق شد این قله 4850 متری را فتح کند.

مربی وی فرشاد میجوجی در این باره گفت: مهدی شکر از کوهنوردان برجسته استان قم توانست بدون داشتن سابقه سنگ‌نوردی در طبیعت و فقط با شش جلسه تمرین مدون و هدفمند، با شور و اشتیاقی که به علم کوه و دیواره گرانیتی آن داشت به این موفقیت دست یافته و این صعودها برای من با بیش از 30 صعود موفق به این دیواره، چالشی قابل توجه بود.

گقتنی است مهدی شکر بیش از شش صعود موفق به قله دماوند را در سوابق کوهنوردی خود دارد و آخرین صعود به این قله یک روزه انجام شده است.

علم کوه با ارتفاع قله 4850 متر در تخت سلیمان شهرستان کلاردشت استان مازندران واقع شده است. این قله پس از دماوند دومین قله مرتفع ایران به شمار می‌ رود و یکی از 1515 قله بسیار برجسته جهان است. بیشتر شهرت این قله به خاطر دیواره‌هایی است که در دامنه شمالی آن واقع است و دارای فنی‌‌ترین و سخت‌ترین مسیرهای سنگ نوردی و دیواره‌‌نوردی در ایران است. این دیواره در ایران، جایگاهی مانند کی 2 در جهان را داراست.

شکر علم کوه

 

علم


شکر علم کوه
 
علم1
 

علم کوه4
علم ک.ه3
علم کوه2
علم کوه1

 

علم3
پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید