جزییات خبر

مدیر برنامه‌ریزی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران خبر داد؛

افزایش چند برابری درخواست کارت سوخت المثنی

(شنبه ۹ آذر ۱۳۹۸) ۱۷:۴۶

پس از اجرای طرح مدیریت مصرف سوخت، درخواست کارت سوخت المثنی، چند برابر افزایش یافت.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران، مدیر برنامه‌ریزی شرکت در مصاحبه تلفنی با خبرنگار رادیو پیام، ضمن اشاره به خبر فوق گفت: ظرفیت تولید کارت سوخت شش برابر ظرفیت معمول تقاضاست. معمول تقاضا در سال‌های گذشته در بهترین شرایط و در بیشترین تعداد، پنج هزار عدد کارت سوخت در روز بوده است. 

شهرام رضائی افزود: ظرفیت تولید کارت سوخت در شرایط عادی 30 هزار عدد در روز است، لیکن در اواخر ماه گذشته، بلافاصله بعد از اجرای طرح مدیریت مصرف سوخت یعنی از 25 آبان، این درخواست‌ها به حدود 85 هزار عدد رسید. یعنی تقریباً سه برابر ظرفیت تعریف شده درخواست کارت سوخت المثنی قبل از اجرای طرح مدیریت مصرف سوخت.

رضائی در ادامه بیان کرد: علی‌رغم اینکه افزایش زیر ساخت‌ها کار بسیار دشواری بود و چون زیرساخت‌های خاصی است و با زیر ساخت‌ها و سیستم بانکی متفاوت است، مثلا کلیدگذاری‌های خاص، رمزگذاری‌های خاص و ... دارد، ما ظرفیت را  تا 50 هزار تا در روز رساندیم.

مدیر برنامه‌ریزی شرکت ملی پخش اظهار داشت: وزارت نفت تمام تلاشش بر این است که این ظرفیت را در 50 هزار عدد در روز نگه دارد ولی حتی در روز گذشته نیز علی‌رغم اینکه تعداد درخواست المثنی هم کاهش یافته بود بیش از 60 هزار مورد تقاضای المثنی کارت سوخت داشتیم.

رضائی در پاسخ به سؤال خبرنگار رادیو پیام، که کارت سوخت درخواستی متقاضیان در  چه بازه زمانی به دستشان خواهد رسید، گفت: در شرایط عادی دو حداکثر سه هفته کارت سوخت در اختیار هموطنان قرار می‌گرفت. ولی تصدیق کنید هم‌اکنون با افزایش درخواست المثنی که سه برابر ظرفیت تولید ماست حدوداً بین یک تا یک ماه و نیم هموطنان معطل خواهند ماند.

 

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید