جزییات خبر

برگزاری وبینار آموزشی مدیریت سبز ویژه مسئولان محیط زیست و کارشناسان ستاد و مناطق

(یکشنبه ۲۵ خرداد ۱۳۹۹) ۱۰:۳۹

به منظور پیاده‌سازی نظام مدیریت سبز و آشنایی مسئولان محیط زیست و کارشناسان بهینه‌سازی مصرف انرژی با فرآیند اجرایی نحوه استقرار چنین نظامی در سطح شرکت، این وبینار برگزار شد.

رئیس اج‌اس‌ایی شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران ضمن اعلام خبر فوق گفت: با توجه به اینکه شاخص آموزش به عنوان یکی از کلیدی‌ترین شاخص‌های شش‌گانه استقرار مدیریت سبز به شمار رفته و اولین گام از مراحل اجرایی استقرار نظام مدیریت سبز، آموزش نمایندگان و مسئولان مرتبط با پیاده‌سازی نظام مدیریت سبز به منظور آشنایی با فرآیند اجرایی نحوه استقرار چنین نظامی در سطح شرکت است، در همین راستا وبینار مذکور بر اساس بند (ز) ماده (38) قانون برنامه ششم توسعه آیین‌نامه اجرایی نظام مدیریت سبز، با رویکرد ارتقاء فرهنگ کارکنان، استفاده بهینه از منابع و کاهش اثرات سوء بر منابع زیستی برگزار شد.

مسعود سهرابی افزود: واحد حفاظت محیط زیست این اداره، گام‌های اثربخش و مثبتی در راستای استقرار مدیریت سبز در ساختمان‌های اداری در سطح شرکت ملی پخش برداشته است.

سهرابی همچنین گفت: اداره اچ‌اس‌ایی در راستای سیاست‌های خود مبنی بر استقرار نظام مدیریت سبز، اقدام به تشکیل کارگروه مدیریت سبز و انرژی در کلیه مناطق شرکت، تدوین خط مشی مدیریت سبز و فرهنگ‌سازی در زمینه برآوردن الزامات مربوط به شاخص‌های مدیریت سبز نظیر بهینه‌سازی مصرف آب، برق و انرژی و تفکیک پسماندهای عادی از مبدأ، کرده است.

وی ابراز امیدواری کرد با تداوم چنین برنامه‌هایی، ضمن انجام رسالت اصلی شرکت شاهد بهبود وضعیت عملکرد آن در زمینه افزایش صرفه‌جویی در هزینه‌ها و منابع و کاهش آثار و پیامدهای زیست محیطی باشد.

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید