جزییات خبر

نقش مؤثر دوگانه‌سوز کردن خودروهای عمومی در صرفه‌جویی مصرف سوخت در کشور

(سه شنبه ۱۰ تیر ۱۳۹۹) ۰۹:۰۸

مدیر شرکت ملی پخش منطقه تربت حیدریه از ثبت‌نام و اخذ نوبت رانندگان خودروهای عمومی، باری و مسافری جهت دوگانه‌سوز کردن رایگان خودروی خود، در این منطقه خبر داد.

به گزارش روابط عمومی‌ شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه تربت حیدریه، جواد بلندی با تأکید بر اینکه سی‌ان‌جی جایگزین مناسبی برای سوخت بنزین در موتور خودرو است، اظهار کرد: دوگانه‌سوز کردن خودروهای عمومی نقش بسیار مهمی در صرفه‌جوئی مصرف سوخت کشور دارد.

وی اشاعه فرهنگ بهینه‌سازی مصرف سوخت‌ و توسعه جایگاه‌های عرضه سی‌ان‌جی و همچنین تبدیل سوخت فرآورده‌های نفتی در بخش صنایع را از جمله اقدامات شرکت ملی پخش در راستای کمک به توسعه اقتصاد کشور در حفظ منابع و سلامت محیط زیست عنوان کرد.

بلندی با بیان اینکه سال گذشته بیش از 97 میلیون متر مکعب سی‌ان‌جی در حوزه عملیاتی این منطقه مصرف شده اعلام کرد: این میزان در مقایسه با مدت مشابه سال قبل آن با دو درصد افزایش همراه بوده است.

به گفته وی، در دو ماهه اول سال جاری روزانه 213 هزار مترمکعب سی‌ان‌جی از طریق 156 نازل‌ فعال در منطقه توزیع شده، که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل‌ به ‌دلیل شرایط خاص پیش‌آمده بیماری کرونا 17 درصد کاهش داشته است.

مدیر منطقه تربت حیدریه زیر ساخت‌های لازم برای افزایش مصرف سی‌ان‌جی را یکی از اصلی‌ترین اهداف شرکت ملی پخش عنوان و اذعان کرد: در این ‌خصوص 32 جایگاه عرضه گاز طبیعی با ظرفیت ذخیره‌سازی بالغ ‌بر 34 هزار متر مکعب‌ بر ساعت‌ در منطقه‌ تربت‌ حیدریه فعالیت دارد، ضمن اینکه یک جایگاه جدید نیز آماده بهره‌برداری است.

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه تربت حیدریه خاطر نشان کرد: این منطقه آمادگی کامل برای سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در جهت احداث جایگاه‌های سی‌ان‌جی را دارد.

جواد بلندی ضمن اشاره به تبدیل رایگان خودروهای عمومی به دوگانه‌سوز کردن آن از ابتدای اردیبهشت ماه سال جاری، خاطرنشان کرد: دارندگان خودروهای عمومی که تاکنون موفق به ثبت‌نام نشده‌اند هم اکنون می‌توانند با مراجعه به سامانه https://gcr.niopdc.ir درخواست خود را ثبت کنند.

 

مصرف 2

 

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید