جزییات خبر

خودروهای عمومی خوزستان از فرصت برای دوگانه‌سوز کردن رایگان استفاده کنند

(سه شنبه ۱۰ تیر ۱۳۹۹) ۰۹:۱۳

مدیر شرکت ملی پخش منطقه اهواز، از صاحبان خودروهای عمومی استان خواست از فرصت دوگانه‌سوز کردن خودروشان که به صورت رایگان در کارگاه‌های مجاز در سطح شهرهای استان انجام می‌شود، استفاده کنند.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی خوزستان منطقه اهواز؛ نعمت‌اله نجفی گفت: دولت هزینه گازسوز کردن همه خودروهای عمومی (وانت، تاکسی و ون) که بالغ بر یک میلیون و ۴۶۰ هزار دستگاه است تأمین کرده و صاحبان این خودروها به صورت رایگان می‌توانند در سامانه https://gcr.niopdc.ir مراجعه و اقدام به ثبت‌نام کنند.

وی افزود: صاحبان خودروهای عمومی در سطح خوزستان می‌توانند پس از ثبت نام در این سامانه، احراز هویت و پلاک، کارگاه مورد نظر را برای گازسوزکردن خودروی خود انتخاب کنند.

مدیر شرکت ملی پخش منطقه اهواز بیان کرد: همه مراحل دوگانه‌سوز کردن خودروهای عمومی به صورت رایگان است و کارگاه‌های مجاز دوگانه‌سوز کردن خودرو به هیچ عنوان حق مطالبه وجهی ندارند.

وی با اشاره به اینکه سیاست دولت تدبیر و امید، توسعه جایگاه‌های عرضه گاز سی‌ان‌جی است گفت: هم‌اکنون۷۶ جایگاه گاز سی‌ان‌جی فعال در خوزستان وجود دارد و ۴۰ جایگاه جدید نیز در مرحله صدور مجوز، استعلام و تشریفات قانونی هستند.

نجفی افزود: استان خوزستان ظرفیت جدید برای توسعه جایگاه‌های گاز سی‌ان‌جی را با توجه به گرایش روزافزون مردم به استفاده از سوخت ارزان را دارد و فرایند لازم برای احداث این نوع جایگاه‌ها را فراهم ساخته است.

با اجرای طرح سهمیه‌بندی بنزین و افزایش قیمت آن از ۲۴ آبان سال گذشته، ‌تمایل افراد برای استفاده از سوخت‌ جایگزین بیشتر شد و از آنجا که قیمت سی‌ان‌جی همچنان ثابت بوده، ‌استقبال برای دوگانه‌سوز کردن خودروها افزایش یافت و قیمت خودروهای دوگانه‌سوز نیز روندی صعودی به خود گرفت و مصرف سی‌ان‌جی پس از اجرای طرح سهمیه‌بندی بنزین در خوزستان حدود ۳۵ درصد افزایش داشته است.

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید