جزییات خبر

اجرای طرح دوگانه‌سوز کردن خودروهای عمومی در قم

(سه شنبه ۱۰ تیر ۱۳۹۹) ۰۹:۱۰

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه قم خبر داد: رانندگان خودروهای عمومی باری و مسافری که متقاضی دوگانه‌سوز کردن وسیله نقلیه‌شان هستند، باید هر چه سریع‌تر نسبت به ثبت‌نام مشخصات خودرو در سامانه مربوطه اقدام کنند.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه قم، سیدمحمود طاهری با بیان این مطلب افزود: این طرح بر اساس مجوز شورای اقتصاد، به‌صورت رایگان اجرا و بر اساس آن یک‌میلیون و ۴۶۰ هزار دستگاه خودروی عمومی حمل بار و مسافر در سطح کشور گازسوز می‌شود.

طاهری بیان کرد: دارندگان تاکسی‌ها و انواع وانت‌بارها می‌توانند برای گازسوز کردن خودروهای خود با مراجعه به سامانه HTTPS://GCR.NIOPDC.IR  اقدام به ثبت‌نام کنند. 

وی هدف از اجرای این طرح را کاهش مصرف بنزین و افزایش مصرف سی‌ان‌جی در سبد حامل‌های انرژی خودروهای عمومی حمل بار و مسافر عنوان کرد.

این مقام مسئول اظهار کرد: با توجه به فعال بودن ۳۹ باب جایگاه عرضه سی‌ان‌جی در سطح استان قم،‌ رانندگان می‌توانند با ‌قیمت ارزان‌تر از سوخت پاک‌تر استفاده کنند.

مدیر منطقه با تاکید بر اقدام سریع‌تر رانندگان متقاضی برای ثبت‌نام در این طرح، خاطرنشان کرد: اولویت گازسوز کردن با خودروهایی است که مشخصات آن‌ها زودتر در سامانه مربوطه ثبت‌شده باشد.

طاهری افزود: پس از ثبت‌نام در سامانه، رانندگان باید بر اساس تاریخ و زمان اعلام‌شده به کارگاه‌های مجاز مراجعه کنند و ضرورتی به مراجعه به شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی وجود ندارد.

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه قم بیان کرد: تا کنون اطلاعات بیش از یکصد دستگاه خودرو در سایت مربوطه ثبت‌شده است و در نوبت گازسوز شدن هستند.

به گفته وی، درصد بالایی از خودروهای عمومی باری و مسافری که در محدوده استان قم تردد می‌کنند، دوگانه‌سوز هستند.

 

طاهری

روابط عمومی شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه قم
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید