جزییات خبر

در گفتگوی زنده تلفنی با برنامه تهران 20؛

اجرای مرحله یک طرح کهاب در تمامی جایگاه‌های عرضه بنزین کشور

(چهارشنبه ۲۲ اَمرداد ۱۳۹۹) ۱۶:۲۹

مدیر عامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران در گفتگوی زنده تلفنی با برنامه تهران 20 یادآور شد: تمامی جایگاه‌های عرضه بنزین در کل کشور بویژه کلان‌شهر تهران به مرحله یک طرح کهاب مجهز شده اند.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران، در این گفتگوی زنده تلفنی کرامت ویس‌کرمی گفت: از تعداد سه انبار نفت موجود که در سه گوشه کلان‌شهر تهران قرار دارد، انبار نفت شمال غرب که مجهز به این سیستم بازیافت بخاربنزین شده و فعال است، بصورت شبانه روزی فرایند تبدیل بخار بنزین به بنزین را انجام می‌دهد. در خصوص دو انبار نفت دیگر یعنی انبار نفت ری و انبار نفت شمال شرق تهران نیز تامین اعتبار صورت گرفته و ما در مرحله‌ی طراحی و در واقع پیمان سپاری پروژه بازیافت بخار بنزین در دو انبار مذکور هستیم.

ویس کرمی در خصوص طولانی شدن روند این پروژه گفت: ما نسبت به تامین اعتبار و  نقدینگی اطمینان حاصل کرده و همچنین مجوزهای لازم را از دستگاه‌های مربوطه اخذ کردیم و در ابتدا می خواستیم این امر را به بخش خصوصی واگذار کنیم که از آن استقبال نشد و سپس قرار شد از منابع دیگر شرکت ملی پخش برای انجام این پروژه استفاده کنیم و در سال‌جاری امیدواریم انتخاب پیمانکار انجام شده و این طرح در دو انبار دیگر (انبار نفت ری و انبار نفت شمال شرق تهران) این پروژه نیز اجرایی شود.

مدیر عامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران خاطر نشان کرد: تکالیفی که درخصوص توزیع بنزین و نفتگاز یورو 4 بر عهده وزارت نفت و شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران بوده به بهترین نحو ممکن انجام شده و در خصوص طرح کهاب (کاهش، هدایت، انتقال و بازیافت بخارات بنزین) هم که شامل سه بخش است، تمامی جایگاه‌های عرضه بنزین در کل کشور بویژه کلان‌شهر تهران به مرحله یک این طرح مجهز شده اند.

مدیر عامل شرکت ملی پخش ضمن اشاره به اینکه در هفته گذشته در هیات محترم وزیران با پیگیری‌های سازمان محیط زیست یکبار دیگر طرح کهاب مطرح و مصوب شد، تصریح کرد: امیدواریم بتوانیم تامین منابع مرحله دو و سه این پروژه را انجام دهیم که در این صورت اجرای آن از ابتدای مهرماه سال‌جاری شروع خواهد شد و اولویت با کلان‌شهرها است.

وی در پایان یادآور شد: یکی از مواردی که سازمان محیط زیست پیگیری می‌کند، بحث حق تبخیر بنزین است که مبالغ آن به جایگاه‌ها پرداخت (کارمزدی) می‌شود و امیدواریم بر مبنای مصوبه جدید هیات دولت از ابتدای مهرماه سال جاری وارد فازهای اجرایی آن شویم و بتوانیم جایگاه‌های عرضه سوخت را به این سیستم مجهز کنیم.

در پایان این برنامه تلویزیونی که رستگاری معاون نظارت و پایش محیط زیست استان تهران نیز در آن حضور داشت، ضمن تشکر از عملکرد وزارت نفت به عنوان وزارتخانه ای که با اقدامات خود از آلودگی هوا پیشگیری می کند، از تلاش وزات نفت پیرامون تولید و توزیع بنزین یورو4 که جلوی خیلی از بهانه ها برای استانداردسازی خوردوها را گرفته است، تشکر کرد و افزود: این وزارتخانه جزء دستگاه‌های خوب در این زمینه بوده، ولی لازم است که طرح کهاب بطور کامل اجرا شود.

 

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید