جزییات خبر

امضا ششمین تفاهم‌نامه همکاری منطقه فارس با اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان

(دوشنبه ۱۷ شهریور ۱۳۹۹) ۱۰:۵۱

معاون فنی عملیاتی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه فارس گفت: در راستای تقویت و ارتقای دانش اپراتوری جایگاه‌های سی‌ان‌جی، ششمین تفاهم‌نامه همکاری بین منطقه و اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان امضا شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه فارس، فضل‌اله اکبری در این باره گفت: این تفاهم‌نامه برای ششمین سال متوالی با سازمان فنی حرفه‌ای استان تحت عنوان "دوره آموزشی ویژه متقاضیان آموزش اپراتوری جایگاه‌های سی‌ان‌جی" منعقد شد.

وی ارتقاء سطح کیفی نیروی انسانی، افزایش سطح مهارت فنی اپراتورهای جایگاه‌های سی‌ان‌جی و آموزش‌های صحیح اجرای کار را از اهداف این تفاهم‌نامه برشمرد.

اکبری آموزش نیروی انسانی را از اولویت‌های مهم این شرکت دانست و افزود: امضا این تفاهم‌نامه برای استفاده از امکانات و توانمندی‌های اداره آموزش فنی و حرفه‌ای استان فارس در راستای ارتقاء مهارت نیروی انسانی در حوزه کار با تجهیزات و آشنایی بیشتر با تکنولوژی برتر انجام شده است.

وی همچنین تصریح کرد: درپی موافقت‌نامه‌های همکاری منعقد شده بین اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان فارس با این شرکت، تاکنون 32 دوره آموزشی برگزار شده و حدود 550 نفر از اپراتورهای جایگاه‌های سی‌ان‌جی، دوره آموزشی لازم را براساس استانداردهای آموزشی شرکت با موفقیت طی کرده و موفق به دریافت گواهینامه لازم شده‌اند.

این مقام مسئول با بیان این موضوع که در حال حاضر بیش از 80 درصد از جایگاه‌های سی‌ان‌جی منطقه دارای تائیدیه استاندارد هستند، پایش دور‌ه‌ای جایگاه‌ها، آموزش اپراتورها و کارکنان و ارتقاء سطح کمی و کیفی جایگاه‌ها را از جمله اقدامات این شرکت در راستای ارائه خدمات مطلوبتر به مردم برشمرد.

اکبری با بیان این موضوع که توسعه جایگاه‌های سی‌ان‌جی و جایگزینی سوخت‌های غیرآلاینده در سبد سوخت مردم از برنامه‌های این شرکت است، گفت: استان فارس با مصرف روزانه یک میلیون و 600 هزار مترمکعب گاز طبیعی فشرده، حدود 6.4 درصد از فروش سی‌ان‌جی در کشور را به خود اختصاص داده است که این مهم با همکاری و رعایت مسائل ایمنی توسط کارکنان آموزش‌دیده جایگاه‌های سی‌ان‌جی فارس, بدون وقفه در حال انجام است. 

معاون فنی عملیاتی منطقه فارس بر رعایت نکات ایمنی هنگام ورود به جایگاه‌های سی‌ان‌جی تاکید و از مردم درخواست کرد: به منظور سوختگیری ایمن به توصیه‌های اپراتورهای جایگاه مبنی بر پیاده کردن سرنشین قبل از ورود به جایگاه، باز بودن صندوق عقب خودرو هنگام سوختگیری و سایر نکات ایمنی دیگر توجه ویژه‌ای داشته باشند.

روابط عمومی
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید