جزییات خبر

توضیح درباره درج اطلاعات اشتباه روی برخی کارت‌های سوخت

(سه شنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۹) ۱۱:۵۸

سخنگوی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران درباره اطلاعات اشتباه درج ‌شده روی برخی کارت‌های سوخت صادرشده گفت: این مسئله به هیچ وجه مشکلی را برای مالکان خودرو ایجاد نمی‌کند.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران، به نقل از صدا و سیما، فاطمه کاهی در این باره گفت: از مجموع میلیون‌ها کارت صادرشده، تعداد کمی از آنها این مشکل را دارند و عباراتی همچون کارت هوشمند سوخت موتورسیکلت یا کامیون درج شده که این اطلاعات هیچ تأثیری در میزان سهمیه و استفاده مالکان خودروهای سواری از این کارت‌ها ندارد.

 وی با بیان اینکه از تعداد ۲۷ میلیون کارت صادرشده، تنها ممکن است برای کمتر از یک درصد، یعنی چیزی حدود سه تا چهار هزار کارت صادرشده این مشکل به‌وجود آمده باشد، افزود: مهم، اطلاعات لیزری پشت کارت است و اگر این اطلاعات با مشخصات کارت خودرو مغایرت ندارد، استفاده از این کارت هیچ مشکلی برای مالک نخواهد داشت.

رئیس روابط عمومی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران افزود: این کارت‌ها ممکن است تفاوتی از لحاظ رنگ و طرح با هم داشته باشند، اما از لحاظ کاربردشان در آنها تفاوتی وجود ندارد و نیاز نیست که افراد بعد از دریافت کارت سوخت، اقدامی انجام دهند.

کاهی تأکید کرد: این موضوع مشکلی را برای افراد ایجاد نمی‌کند و نیازی به انجام هیچ اقدامی نیست و افراد به‌راحتی می‌توانند از همان کارت سوخت استفاده کنند.

وی اظهار کرد: مهم اطلاعاتی است که در تراشه کارت سوخت درج شده و باید این اطلاعات با مشخصات خودرو مطابقت داشته باشد، اما اطلاعاتی که روی کارت نوشته شده مربوط به مالکی است که هنگام صدور کارت، مالک خودرو بوده و تأثیری در سهمیه واریزی یا استفاده مالک بعدی خودرو ندارد.

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید