جزییات خبر

رانندگان خودروهای سنگین، تعطیلی جایگاه‌های سوخت را به 09627 گزارش دهند

(چهارشنبه ۱۷ دی ۱۳۹۹) ۰۹:۲۴

سخنگوی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی پیرامون تعطیلی برخی جایگاه‌های عرضه نفتگاز در ساعات شب و عدم وجود کارت سوخت آزاد در این جایگاه‌ها که موجب گلایه رانندگان خودروهای سنگین شده است، توضیحاتی ارائه داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران، فاطمه کاهی در گفتگو با خبرنگار خبرخودرو درباره اعتراض رانندگان ناوگان حمل و نقل جاده‌ای به تعطیلی برخی جایگاه‌های سوخت در ساعاتی از شب تشریح کرد: جایگاه‌های سوخت موظف به فعالیت 24 ساعته و شبانه‌روزی هستند، اما ممکن است جایگاهی به دلیل اتمام سوخت نفتگاز تحویلی در ساعتی از طول شبانه‌روز به صورت موقت سوخت نداشته باشد که در این صورت رانندگان عزیز می توانند برای سوختگیری به نزدیک‌ترین جایگاه ممکن مراجعه کنند و در صورت عدم ارائه سوخت توسط اپراتور و یا جایگاهدار می توانند با سامانه 09627 تماس حاصل نموده و شکایت خود را مطرح و ثبت نمایند و با اشاره به نام جایگاه، شکایت آنها به صورت موردی بررسی خواهد شد زیرا چنین مواردی مربوط به همه جایگاه‌ها نیست.

وی در خصوص نبود کارت سوخت آزاد در برخی جایگاه‌های عرضه نفتگاز بیان کرد: بر اساس آمارهای شرکت ملی پخش 50 میلیون لیتر نفتگاز در جایگاه‌ها توزیع می‌شود و با توجه به اینکه رانندگان خودروهای سنگین و دیزلی بر اساس عملکرد و پیمایش خود سهمیه سوخت دریافت می کنند و میزان سوخت مورد نیاز آنها در کارت سوخت آنها شارژ می شود. بنابراین به وجود کارت آزاد در جایگاه‌ها نیازی نیست و این امر به منظور پیشگیری از قاچاق فرآورده های نفتی انجام شده است. ضمن اینکه کارت سوخت آزاد در اختیار برخی جایگاه‌های سوخت برای شرایط اضطراری که در مسیرهای خاصی قرار دارند گذاشته شده و با توجه به الزامات و دستورعمل‌های موجود ضرورتی برای وجود کارت سوخت آزاد در همه جایگاه‌های عرضه نفتگاز نیست.

سخنگوی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی زمان صدور کارت سوخت برای خودروهای عمومی و دیزلی را حداکثر 20 روز عنوان کرد و گفت: اولویت اول ما برای صدور کارت سوخت خودروهای عمومی و دیزلی است و بازه زمانی برای صدور این کارت‌ها 15 الی 20 روز است. ممکن است به دلیل عدم حضور گیرنده کارت دریافت آن تا یک هفته به تاخیر بیفتد اما زمانی که از سوی شرکت ملی پخش برای پاکت‌گذاری و ارسال به ادره پست در نظر گرفته شده حداکثر 20 روز است. همچنین زمان صدور کارت سوخت برای خودروهای شخصی حداکثر دو ماه است.

کاهی با توصیه به رانندگان خودروهای عمومی افزود: رانندگان عزیر حتما نهایت دقت را در نگهداری از کارت های سوخت خود داشته باشند زیرا صدور کارت سوخت دارای فرآیندی است که صدور آن در مدت زمان کمتری امکان پذیر نیست.

وی در ادامه در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه دلیل وزارت نفت برای تامین سوخت مازوت برای نیروگاه‌ها در شرایط بحرانی هوا چیست، اظهار کرد: این موضوع در حوزه فعالیت شرکت ملی پخش نیست و دستگاه‌های مربوط باید پاسخگوی این سوال باشند. شرکت ملی پخش تامین کننده سوخت مایع است و هر مکانی مانند نیروگاه‌ها که درخواست سوخت مایع از سامانه درخواست فرآورده‌های نفتی را داشته باشد و مورد تایید سازمان متولی آن یعنی وزارت نیرو باشد سوخت در اختیار آنها گذاشته خواهد شد.

سخنگوی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی با تاکید بر اینکه دریافت سوخت مایع از سوی نیروگاه‌ها به دلیل قطعی گاز است، بیان کرد: شرکت ملی پخش وظایف خود را دقیقا طبق قانون و مقررات تعریف شده اجرا می کند و بدون تایید سازمان‌های متولی، سوخت در اختیار صنعت متقاضی قرار داده نخواهد شد.ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید