جزییات خبر

رشد 10 درصدی مصرف سی‌ان‌جی در استان یزد

(سه شنبه ۲۳ دی ۱۳۹۹) ۰۹:۲۵

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه یزد از رشد 10 درصدی مصرف سی‌ان‌جی در نه ماهه نخست سال‌جاری در سطح استان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه یزد، عبدالرضا انتظاری با اعلام این خبر، گفت: در نه ماهه نخست سال‌جاری، 86 میلیون و 215 هزار مترمکعب سی‌ان‌جی در سطح استان توزیع که به همین میزان در مصرف بنزین موتور صرفه‌جویی شده است.

انتظاری اظهار کرد: مصرف سی‌ان‌جی در بازه زمانی مذکور، با 10 درصد رشد در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ثبت شده است.

وی پیرامون استفاده از این سوخت پاک گفت: مصرف سی‌ان‌جی در مقایسه با مصرف بنزین به لحاظ اقتصادی، به صرفه‌ و ارزان‌تر است؛ از طرفی هوایی پاک و محیطی دور از هرگونه آلایندگی، را به همراه خواهد داشت.

این مقام مسئول افزود: طرح رایگان دوگانه‌سوز کردن خودروهای عمومی با اولویت برای تاکسی‌ها، وانت‌بارها و کامیونت‌های بنزین سوز در حال اجراست و همچنان نیز ادامه دارد و مالکان این خودروها با ثبت‌نام در سامانه به آدرس GCR.NIOPDC.IR، می‌توانند برای گازسوز کردن وسیله نقلیه خود اقدام کنند.

مدیر منطقه یزد ضمن تاکید بر رعایت الزامات و استانداردهای سوخت‌گیری در جایگاه‌های سی‌ان‌جی و اهمیت ویژه آن در سوخت‌رسانی ایمن به شهروندان, گفت: در همین راستا پایش‌ها و استانداردسازی‌های لازم توسط کارشناسان این شرکت و با نظر سازمان استاندارد به صورت مستمر انجام می‌شود.

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید