جزییات خبر

منطقه ساری در مصرف سوخت پاک در بین مناطق 37گانه پخش حائز رتبه برتر شد

(چهارشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۹) ۱۱:۲۳

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه ساری گفت: منطقه ساری با مصرف 51/7 درصد سی‌ان‌جی در آذر ماه سال‌جاری که با رشد 19/3 درصدی نسبت به آبان ماه‌جاری همراه بوده، بیشترین سهم مصرف سوخت پاک را در بین مناطق 37گانه شرکت ملی پخش از آن خود کرد.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه ساری، سبحان رجب‌پور ضمن بیان تاثیر فراوان استفاده از گاز طبیعی در کاهش آلودگی محیط زیست، گفت: با ساماندهی مصرف بی‌رویه سوخت فسیلی و استقبال مردم از سی‌ان‌جی، میزان استفاده از سوخت مایع در استان کاهش یافته و شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه ساری در سبد سوخت کشور با مصرف 61/4 درصد سی‌ان‌جی در آذر ماه سال‌جاری، بیشترین سهم را در کل کشور داراست.

رجب‌پور افزود: با مصرف این مقدار سی‌ان‌جی، این شرکت در توسعه سوخت پاک پیشرفت خوبی داشته است.

وی ضمن تاکید بر تلاش در جهت فرهنگ‌سازی استفاده از این سوخت پاک، بیان داشت: در بین مناطق 37 گانه شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران، منطقه ساری با مقدار 51/7 درصد مصرف سی‌ان‌جی در آذرماه سال‌جاری که با رشد 19/3 درصدی نسبت به آبان ماه‌جاری همراه بوده، رتبه اول در مصرف سی‌ان‌جی را در بین مناطق ۳۷گانه پخش کسب کرده است.

این مقام مسئول ادامه داد: شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه ساری، رتبه نخست در میزان رشد کارکرد کمپرسور را نیز با 55/4 درصد از آن خود کرده و این نشان از افزایش تقاضا برای استفاده از سی‌ان‌جی در سطح این منطقه دارد و نیز بیانگر آن است که تجهیزات سی‌ان‌جی با درصد بالایی فعال بوده و قابلیت افزایش ظرفیت و ایجاد تجهیزات جدید را  نیز دارد.

رجب‌پور ضمن برشمردن مزیت جایگزین کردن سی‌ان‌جی در خودروها، عنوان کرد: منطقه ساری در آبان ماه سال‌جاری نیز شاهد رشد مصرف این فرآورده نسبت به مدت مشابه سال گذشته و همچنین ماه قبل آن بوده، به ویژه در سبد سوخت جایگزین کشور نیز سهم به سزایی دارد و این امر نتیجه تلاش‌ کارکنان این منطقه برای ترویج و تشویق مصرف‌کنندگان برای روی آوردن به سوخت جایگزین سی‌ان‌جی است.

وی اظهار کرد: آمار مصرف سی‌ان‌جی در این منطقه نشان می‌دهد که تمایل به استفاده از این فرآورده در بین مردم افزایش یافته که علاوه بر صرفه اقتصادی خانوار، از ذخایر ملی و محیط زیست نیز صیانت می‌شود.

مدیر منطقه ساری ضمن اشاره به وجود 88 باب جایگاه عرضه سی‌ان‌جی در سطح منطقه ساری، اظهار کرد: در بررسی آمار مصرف سی‌ان‌جی طی هشت ماهه گذشته سال‌جاری، منطقه ساری در بین مناطق 37گانه شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران حائز رتبه برتر شده که از اهمیت ویژه‌ای در کشور برخوردار است.

 

6578687

روابط عمومی
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید