جزییات خبر

تامین و توزیع روزانه بالغ بر 13 میلیون لیتر انواع فرآورده‌های نفتی در منطقه خراسان رضوی

(دوشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۹) ۰۹:۳۲

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه خراسان رضوی گفت: منطقه خراسان‌رضوی حدودا بالغ بر ۱۳ میلیون لیتر انواع فرآورده‌های نفتی را در روز تامین و توزیع می‌کند.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه خراسان رضوی، علی‌اصغر اصغری در نشست تخصصی مدیران انرژی استان که متشکل از شرکت‌ها و سازمانهایی از جمله، شرکت ملی پخش فرآورده‌‌های نفتی، شرکت ملی گاز، برق منطقه‌ای و توزیع برق استان بود، گفت: با افزایش مصارف و برودت هوا در فصل زمستان، زمانی که افت فشار گاز طبیعی در بخش نیروگاهی وجود داشته باشد، شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه خراسان رضوی تمام توان خود را برای تامین سوخت جایگزین گاز طبیعی نیروگاه‌ها به کار می‌گیرد.

اصغری، در این نشست اظهار کرد: خراسان‌رضوی یکی از ۳۷ منطقه کشور است که حدودا بالغ بر ۱۳ میلیون لیتر انواع فرآورده‌های نفتی را در روز تامین و توزیع می‌کند. 

وی ضمن اشاره به توزیع 4.5 میلیارد لیتر انواع فرآورده‌های نفتی تا پایان آذرماه سال‌جاری، اظهار کرد: بخشی از این مقدار توسط نفتکش‌ها و بخشی از آن توسط خط لوله تامین شده است.

این مقام مسئول ضمن اشاره به توزیع دو میلیون مترمکعب سی‌ان‌جی در ۲۰۰ جایگاه منطقه در سال‌جاری، اظهار کرد: این منطقه جایگاه‌های سی‌ان‌جی را درجهت کاهش آلاینده‌های زیست‌محیطی توسعه داده و در دوران کرونا نیز رتبه دومین کلانشهر کشور به لحاظ سوخت‌رسان‌های سیار (پیدو) در سطح شهر را کسب کرده است.

اصغری ادامه داد: از ابتدا تا پایان ۲۰ دی ماه سال‌گذشته، حدود 650 میلیون لیتر نفت‌گاز به نیروگاه‌های استان تحویل شد و در سال‌جاری نیز به مقدار ۴۰۰ تا ۶۰۰ میلیون لیتر نفت‌گاز بیشتر، نسبت به سال قبل به نیروگاه‌ها اختصاص یافته است.


در پایان این نشست، ضمن پاسخ به سوالات از سوی خبرنگاران رسانه‌ها بنابر وظیفه و به منظور اطلاع‌رسانی و فرهنگ‌سازی نسبت به مدیریت مصرف انرژی برق و گاز، بر کاهش مصرف برق و به تبع آن انرژی گاز، از طریق تشویق صنایع در جهت کاهش مصرف و همکاری با شرکت توزیع برق استان، کاهش نورپردازی‌های غیرضروری در نمای ساختمان‌های اداری و مناطق تجاری، کاهش روشنایی محوطه‌های اداری تاکید شد.

مدیر منطقه خراسان رضوی با اشاره به طرح دوگانه‌سوز شدن خودروهای عمومی، گفت: متقاضیان هر چه سریعتر برای ثبت‌نام باید به سامانه اطلاعات جامع خودروهای دوگانه‌سوز کشور به آدرس GCR.NIOPDC.IR مراجعه کنند و با ثبت کد ملی، شماره تلفن همراه و سایر مشخصات، نزدیکترین کارگاه و زمان مراجعه را انتخاب کنند.

رسانه جدید

 

نشست خبری 1

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید