جزییات خبر

سهم 48 درصدی شیراز از مصرف بنزین استان

(سه شنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۹) ۰۹:۲۰

معاون فنی عملیاتی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه فارس از سهم 48 درصدی شیراز از مصرف بنزین استان خبر داد و گفت: با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته در تمامی جایگاه‌های شهر شیراز بنزین یورو 4 توزیع می‌شود.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه فارس، فضل‌اله اکبری در این باره افزود: ناحیه مرکزی شیراز بیشترین سهم مصرف بنزین را در استان دارد و نواحی مرودشت، کازرون و لارستان نیز در رتبه‌های بعدی قرار دارند.

اکبری ضمن اشاره به کاهش 17 درصدی مصرف بنزین در یازده ماه گذشته سال‌جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل، اجرای طرح مدیریت مصرف سوخت و شیوع بیماری کرونا را از جمله عوامل کاهش مصرف این فرآورده در مدت یاد شده برشمرد.

وی با بیان این موضوع که توزیع فرآورده‌های نفتی با استاندارد یورو 4 به ویژه در شهرهای بزرگ در دستور کار شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی می‌باشد، اظهار کرد: با برنامه‌ریزی‌ها وهماهنگی‌های صورت گرفته با مبادی تامین، در حال حاضر تمامی جایگاه‌های کلان شهر شیراز دارای بنزین یورو4 می‌باشد و سوخت‌رسانی بدون مشکل در حال انجام است.

این مقام مسئول با اشاره بر تاثیرگذاری بنزین یورو 4 در کاهش آلودگی هوا، مصرف روزانه بنزین یورو4 در کلان شهر شیراز را بیش از دو میلیون و 200 هزار لیتر بیان کرد و گفت: ناحیه مرکزی شیراز با تامین و توزیع سوخت شش شهرستان فارس، 48 درصد سهم بنزین مصرفی استان را به خود اختصاص داده است.

معاون فنی عملیاتی منطقه فارس تصریح کرد: تعداد 288 باب جایگاه عرضه سوخت مایع (بنزین و نفتگاز) با حدود سه هزار و 700 نازل در سطح استان فعال و در حال ارائه سوخت‌رسانی به مردم هستند و با تهمیدات انجام شده در 40 باب از جایگاه‌های استان به ویژه جایگاه‌های مستقر در محورهای مواصلاتی، نفتگاز یورو 4 توزیع می‌شود.

روابط عمومی
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید