جزییات خبر

مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی:

بازگشت گاز مایع به سبد سوخت هیچ مزیتی برای کشور ندارد

(چهارشنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۹) ۰۹:۳۰

مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران گفت: بازگشت گاز مایع (ال‌پی‌جی) به سبد سوخت و توزیع آن، هیچ مزیت اقتصادی، قیمتی و زیست محیطی برای کشور ندارد.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران، به نقل از ایرنا، علیرضا صادق‌آبادی در حاشیه بازدید از بزرگترین کارخانه تولید تامین مخازن گاز طبیعی فشرده (سی‌ان‌جی) ادامه داد: افزایش سهم گاز در سبد سوخت کشور در شورای انرژی مصوب شده است و منتظر تصویب در هیئت وزیران هستیم.

وی افزود: با این اقدام سهم سی‌ان‌جی در سبد سوخت خودروهای بنزینی، دیزلی و لوکوموتیوها افزایش می‌یابد.

مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی با بیان اینکه گاز طبیعی یکی از مزیت‌های مهم کشور است، گفت: این مزیت را نمی‌توان نادیده گرفت، زیرا هیچ سوختی از لحاظ اقتصادی و زیست محیطی قابل رقابت در ایران نیست.

صادق‌آبادی با تاکید بر اینکه صدها میلیارد دلار برای ایجاد زیرساخت‌های لازم برای توسعه شبکه گاز کشور انجام شده است، افزود: اکنون بیش از ۹۰ درصد از جمعیت کشور زیر پوشش شبکه گاز قرار دارند.

به گفته وی، گاز طبیعی، سوخت ملی است و بیشترین سرمایه‌گذاری در کشور در این زمینه انجام شده است.

رشد مصرف بنزین در کشور باید با سی‌ان‌جی جایگزین شود

 
مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی با بیان اینکه در تلاشیم تا سهم گاز به سهم قابل قبولی در سبد سوخت کشور برسد، ادامه داد: رشد مصرف بنزین در کشور باید با سی‌ان‌جی جایگزین شود، در غیر این صورت یکی از بزرگترین ظرفیت‌های کشور که صادرات بنزین است از دست می‌رود و مهمترین نقطه قوت در شرایط تحریم به نقطه ضعف تبدیل می‌شود.

صادق‌آبادی تاکید کرد: اقتصادی‌ترین جایگزین برای بنزین در کشور، سی‌ان‌جی است.

وی با اشاره به اینکه با سرمایه‌گذاری یک میلیارد دلاری می‌توان ۲۰ میلیون لیتر بنزین را با سی‌ان‌جی جایگزین کرد، گفت: در صورتی که اگر بخواهیم ظرفیت پالایش ۲۰ میلیون لیتر بنزین را ایجاد کنیم نیاز به ۱۵ میلیارد دلار سرمایه و پنج سال زمان است که معادل سه پالایشگاه اصفهان، تهران و لاوان می‌شود.

مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی تاکید کرد: با این کار افزون بر تحمیل هزینه‌های بیشتر، به مدت پنج سال عدم‌النفع صادرات بنزین نیز به کشور تحمیل می‌شود.

بازگشت سوخت مایع به سبد سوخت هزینه‌های زیادی برای کشور دارد

صادق‌آبادی به بازگشت گاز مایع به سبد سوخت خودروها نیز اشاره کرد و ادامه داد: هیچ مزیتی برای توزیع گاز مایع در کشور نداریم، منبع اصلی گاز مایع تولیدی در کشور پارس جنوبی است و از نظر قیمت نیز با بنزین قابل رقابت نیست و هزینه‌های زیادی را به کشور تحمیل می‌کند.

وی افزود: حتی در فصل سرد قیمت ال‌پی‌جی از بنزین نیز بالاتر می‌رود و هیچ نفعی به کشور اضافه نمی‌کند، در حالی که به ازای جایگزینی هر لیتر بنزین با یک متر مکعب سی‌ان‌جی ۳۰ سنت، سود وجود دارد.

مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران گفت: از سوی دیگر این حجم ال‌پی‌جی باید در کشور توزیع شود؛ اگر با خطوط لوله و تلمبه‌خانه منتقل کنیم که زیرساخت آن وجود ندارد. در حمل جاده‌ای نیز افزون بر ینکه یارانه پنهان گازوئیل را بالا می‌برد، سبب ایجاد آلودگی و تصادف‌های جاده‌ای نیز می‌شود بنابراین طرح جایگزینی بنزین با ال‌پی‌جی اقتصادی و زیست محیطی نیست.

صادق‌آبادی ادامه داد: در علم اقتصاد وقتی منابع مالی محدود دارید باید به سمتی برویم که تولید ثروت کند. از همین رو باید جایی سرمایه‌گذاری کند که عایدی بیاید اما این جایگزینی، منفی است.

به گفته وی، کشورهایی به دنبال ورود ال‌پی‌جی به سبد سوخت خودروها رفتند که واردکننده بنزین بودند و می خواستند با این اقدام امنیت انرژی را ارتقا دهند.

معاون وزیر نفت در امور پالایش و پخش ادامه داد: اما در ایران به دلیل وجود گاز طبیعی هیچ سوختی با سی‌ان‌جی قابل رقابت نیست.

صادق‌آبادی با بیان اینکه در سال ۹۶ مصرف سی‌ان‌جی در کشور رو به کاهش بود و این صنعت به سمت ورشکستگی می‌رفت، افزود: در حال حاضر اما حدود یک‌چهارم از سبد سوخت خودروهای کشور سی‌ان‌جی است.

وی با تاکید بر اینکه مصویه شورای اقتصاد برای تبدیل خودروهای عمومی کار بزرگی بود، گفت: در همه بخش‌های کشور مشکل نقدینگی وجود داشت با این حال از این طرح، دفاع خوبی شد.

مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی گفت: گاز طبیعی پاکترین‌ترین سوخت‌ها است و هزینه حمل کالا و مسافر را کاهش داده و بر تورم تاثیرگذار است.

 

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید