پورتال اطلاع رسانی
niopdc شعار سال

جزییات خبر

شمار جایگاه‌های عرضه سی‌ان‌جی منطقه فارس به 130 باب رسید

(سه شنبه ۲۲ تیر ۱۴۰۰) ۰۸:۴۰

یک جایگاه جدید عرضه سی‌ان‌جی در استان فارس به بهره‌برداری رسید. با راه‌اندازی این جایگاه، شمار جایگاه‌های عرضه گاز طبیعی فشرده در این استان به 130 باب و ​مصرف این سوخت پاک به یک میلیون و 400 هزار متر مکعب در روز افزایش یافت.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه فارس، معاون فنی عملیاتي منطقه گفت: با بهره‌برداری از این جایگاه، تعداد جایگاه‌های سی‌ان‌جی شهر شیراز به 38 باب رسید و افزون‌براین، امکان سوختگیری برای 150 هزار خودرو در روز فراهم شده است.

فضل‌اله اکبری سهم سی‌ان‌جی در سبد سوخت استان در بخش حمل ونقل را 25 درصد اعلام کرد و افزود: این جایگاه با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی با چهار دیسپنسر، هشت نازل به بهره‌برداری رسیده و زمینه اشتغال ده نفر را نیز فراهم کرده است.

وی اظهار کرد: با بهره‌برداری از این جایگاه، تعداد دسپنسر‌ها و نازل‌های فعال سطح استان به ترتیب به 399 و 790 افزایش یافته است.

اکبری ضمن تشکر از همکاری و تلاش مالکان جایگاه‌ها به ویژه جایگاه‌های سی‌ان‌جی در سوخت‌رسانی بدون وقفه و مطلوب در سطح استان، سهم فارس از تعداد کل جایگاه‌های عرضه سوخت سی‌ان‌جی کشور را 5.5 درصد بیان کرد و گفت: در سه ماهه اول سال جاری،  بیش از 126 میلیون مترمکعب سی‌ان‌جی در استان مصرف شده که این امر موجب صرفه‌جوئی همین میزان مصرف بنزین شده است.

این مقام مسئول، اجرای دو طرح ملی (مدیریت مصرف سوخت و طرح رایگان دوگانه سوز کردن خودروهای عمومی)، پایش و کنترل دوره‌ای جایگاه‌ها، تغییر الگوی مصرف، توسعه کمی وکیفی جایگاه‌ها، فراهم کردن شرایط برای جذب سرمایه‌گذار و استفاده از توان بخش خصوصی برای احداث جایگاه‌های سی‌ان‌جی را از جمله عوامل مهم در افزایش مصرف این سوخت پاک در استان عنوان کرد.

روابط عمومی
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید