پورتال اطلاع رسانی
niopdc شعار سال

جزییات خبر

توزیع 228 میلیون لیتر انواع فرآورده‌های نفتی مایع در استان اردبیل

(دوشنبه ۲۸ تیر ۱۴۰۰) ۰۸:۳۰

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه اردبیل گفت: در سه ماه نخست سال‌جاری، 228 میلیون لیتر انواع فرآورده‌های نفتی مایع شامل بنزین، نفت سفید، نفتگاز و نفت‌کوره در منطقه اردبیل توزیع شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه اردبیل، سیدحجت مدنی درباره‌ی تامین و توزیع فرآورده‌های نفتی بیان کرد: این میزان سوخت از ابتدای سال‌جاری تا پایان خرداد ماه در گستره ای به وسعت استان اردبیل و دیگر مناطق زیر پوشش سوخت‌رسانی این منطقه توزیع شد.

مدنی درباره مصرف بنزین اعم از معمولی، سوپر و یورو 4، در بازه زمانی فوق نسبت به همین مدت در سال 99 گفت: با آنالیز و قیاس ارقام مصرفی سال‌جاری و سال قبل، افزایش 20 درصدی مشاهده می‌شود.

وی تصریح کرد: مقایسه آمار مصرف نفتگاز هم در 93 روز سال‌جاری با مدت مشابه سال قبل، حکایت از کاهش نه درصدی دارد.

این مقام مسئول از کاهش 21 درصدی مصرف نفت سفید هم در همین مدت نسبت به سال 99 خبر داد و افزود: نظارت و بازرسی بی‌وقفه و توزیع این فرآورده‌ها در بستر الکترونیکی و از طریق زیرساخت‌های بانکی نقش قابل توجهی در جلوگیری از انحراف و توزیع خارج از شبکه این سوخت داشته است.

مدیر منطقه اردبیل در پایان درصد میزان مصرف فرآورده‌های نفتی در مدت زمانی فوق در بخش‌های حمل‌و‌نقل را 65 درصد، حرارتی سه درصد، برق 19 درصد، کشاورزی 10 درصد و همچنین در حوزه ی صنایع و پروژه‌ها به ترتیب یک و دو درصد اعلام کرد.

 

 

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید