پورتال اطلاع رسانی
niopdc شعار سال

جزییات خبر

تعداد خودروهای عمومی گازسوز شده منطقه همدان به مرز 4500 دستگاه رسید

(سه شنبه ۲۳ شهریور ۱۴۰۰) ۰۹:۵۰

تعداد خودروهای عمومی ناوگان حمل‌ونقل سبک اعم از تاکسی‌های داخل شهری، اینترنتی و وانت‌بار که با تسهیلات وزارت نفت دوگانه‌سوز شده‌اند به مرز چهار هزار و 500 دستگاه رسید.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه همدان، امین روستایی، مدیر منطقه از شتاب‌گیری و اجرای با دقت و جدیت طرح بزرگ تبدیل خودروهای عمومی تک‌سوز به دوگانه‌سوز با استفاده از تسهیلات وزارت نفت در سراسر استان خبر داد.

روستایی گفت: از ابتدای اجرای این طرح تا کنون چهار هزار و 404 دستگاه از خودروهای واجد شرایط در سطح منطقه دوگانه‌سوز شده‌اند.

وی با بیان اینکه در شرایط فعلی دوگانه‌سوز کردن هر خودرو نزدیک به 10 میلیون تومان هزینه دارد، تصریح کرد: این هزینه برای خودروهای عمومی تاکسی و وانت کامل رایگان بوده و تا سقف 80 درصد هزینه‌ها نیز برای دیگر خودروهای اینترنتی را وزارت نفت تقبل کرده است.

این مقام مسئول ادامه داد: مسئولان و کارشناسان منطقه، به طور مستمر از هفت کارگاه مجاز تبدیل در استان بازدید و در صورت وجود مشکلات احتمالی در روند کار، امور را منعکس و تا رفع آن پیگیری خواهند کرد.

مدیر منطقه همدان با اشاره به اینکه مصرف گاز طبیعی فشرده (سی‌ان‌جی) در پایان مرداد ماه سال‌جاری، 14 میلیون و 638 هزار مترمکعب بوده است، اظهار کرد: با استفاده از فرمول جایگزین معادل مصرف سی‌ان‌جی نسبت به بنزین، در این ماه 13 میلیون لیتر در مصرف بنزین صرفه‌جویی شده است.

روستایی یادآور شد: ظرفیت بالایی در کارگاه‌های تبدیل در استان وجود دارد؛ اما تقاضا برای دوگانه‌سوز کردن کم است.

وی خاطرنشان کرد: روال ثبت‌نام و تقاضا مانند گذشته بوده و متقاضیان مشمول طرح باید در سامانه اینترنتی GCR.NIOPDC.IR ثبت‌نام کرده، کارگاه مورد نظر خود را انتخاب و پس از دریافت کد رهگیری در صف انتظار قرار گیرند تا به محض اعلام، برای دوگانه‌سوز شدن خودروی خود مراجعه کنند.

 

کارگاه تبدیل بابایی

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید