پورتال اطلاع رسانی
niopdc شعار سال

جزییات خبر

برگزاری نشست تخصصی با مدیران سازمان تعزیزات حکومتی و ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز

(یکشنبه ۴ مهر ۱۴۰۰) ۱۰:۰۰

رئیس و کارشناسان اداره پیشگیری و مقابله با قاچاق سوخت شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی به منظور هم‌اندیشی و هم‌افزایی بیشتر و در جهت ایجاد وحدت‌رویه در مراحل مختلف رسیدگی به پرونده تخلفات در حوزه فرآورده‌های نفتی با مدیران سازمان تعزیزات حکومتی و ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز تشکیل جلسه دادند.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران، در این نشست مدیرکل پیشگیری و نظارت بر امور مبارزه با قاچاق کالا و ارز سازمان تعزیرات حکومتی، مدیرکل دفتر تنقیح قوانین و مقررات ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز، کارشناسان حقوقی واجا و ادارات و مدیریت‌های ذیربط ستادی شرکت حضور داشتند.

موضوع‌ها و چالش‌های پیش‌رو که از سوی مناطق اعلام شده بود در این جلسه به آن پرداخته شد که یکی از چالش‌ها، "فرآیند تحویل فرآورده‌های نفتی مکشوفه" بود که صدور رای مبنی بر استرداد عین/مثل فرآورده و درخواست مجوز فروش مجدد، مورد تاکید قرار گرفت.

پایین بودن میزان ریالی جریمه‌های تعیین شده در مراجع تعزیری که میبایست برابر ارزش واقعی کالا (فرآورده‌های نفتی) به نرخ (FOB) ملاک محاسبه باشد نیز در این جلسه مطرح و مقرر شد نسبت به بررسی این موضوع نیز اقدام شود. 

همچنین عدم اخذ و اعمال نظر کارشناسی و تخصصی مناطق شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی در صدور رأی، عدم صدور آرای یکسان و نبود وحدت‌رویه در رسیدگی به پرونده‌هایی با عناوین اتهامی مشابه، عدم احراز تخلف واگذاری کارت هوشمند سوخت و استناد به دستورالعمل منسوخ شده پیشگیری و مبارزه با قاچاق و عرضه خارج از شبکه فرآورده‌های نفتی از دیگر مواردی بود که حاضرین در این جلسه به آن پرداختند و مقرر شد برخی راهکارهای مورد توافق به منظور تبیین الزامات این حوزه به مراجع تعزیری به نحو مطلوب منعکس شود تا در پرونده‌های حوزه قاچاق سوخت مورد توجه و عنایت مضاعف قضات قرار گیرد.

علاوه بر این، مقرر شد این جلسات به صورت دوره‌ای و با دعوت از مدیران کل تعزیرات استان‌ها و مدیران مناطق تداوم داشته و موضوعات مبتلابه مناطق در تعامل و همکاری با مراجع رسیدگی به طور مشخص مورد بررسی قرار گیرد.

 

46400 قاچاق سوخت


ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید