پورتال اطلاع رسانی
niopdc شعار سال

جزییات خبر

افزایش شش درصدی مصرف سی‌ان‌جی در منطقه گیلان

(سه شنبه ۲۰ مهر ۱۴۰۰) ۱۱:۳۹

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه گیلان از افزایش شش درصدی مصرف سی‌ان‌جی در شش ماهه نخست سال‌جاری در سطح منطقه خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه گیلان، کورش بالادست در این باره گفت: در شش ماهه ابتدای سال‌جاری، 180 میلیون و 360 هزار مترمکعب سی‌ان‌جی مصرف شده که در مقایسه با همین مدت در سال 99، حاکی از افزایش شش درصدی مصرف این فرآورده است.

 

بالادست با اشاره به اجرای طرح مدیریت مصرف سوخت از ۲۴ آبان ماه سال 98 و استقبال مردم از مصرف سی‌ان‌جی، اجرای طرح رایگان دوگانه‌سوز کردن خودروها و همچنین ثابت ماندن قیمت سی‌ان‌جی  را از مهمترین عوامل رشد مصرف این سوخت پاک دانست.


وی ضمن تاکید بر جایگزینی سوخت پاک سی‌ان‌جی به جای بنزین برای صرفه اقتصادی و همچنین کاهش آلاینده‌های زیست‌محیطی افزود: در بازه زمانی یاد شده با مصرف این مقدار سی‌ان‌جی بالغ بر 166 میلیون لیتر در مصرف بنزین در سطح استان صرفه‌جویی شده است.

مدیر منطقه گیلان افزود: در استان گیلان یکصد جایگاه عرضه سی‌ان‌جی فعال است که با توجه به پایش مستمر وضعیت عملکرد و تجهیزات فنی این جایگاه‌ها سوخت‌رسانی در وضعیت مطلوبی قرار دارد.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید