پورتال اطلاع رسانی
niopdc شعار سال

جزییات خبر

ذخیره‌سازی سوخت زمستانی در صنایع بزرگ استان خراسان شمالی آغاز شد

(سه شنبه ۲۰ مهر ۱۴۰۰) ۱۱:۳۶

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه خراسان شمالی از آغاز ذخیره‌سازی سوخت زمستانی در صنایع بزرگ استان خراسان شمالی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه خراسان شمالی، مجتبی شکوری گفت: میزان مصرف بنزین در شش ماهه ابتدای سال‌جاری در استان نسبت به مدت مشابه سال گذشته، 13 درصد افزایش داشته است.

شکوری درباره مصرف دیگر فرآورده‌های نفتی در استان در بازه زمانی یاد شده گفت: مصرف نفت سفید 36 درصد و نفتگاز نیروگاه 45 درصد کاهش داشته است.

وی همچنین با اشاره به توزیع الکترونیکی گاز مایع در استان اظهار کرد: مصرف گاز مایع در این مدت نسبت به مدت مشابه سال گذشته شش درصد کاهش داشته است.

مدیر منطقه خراسان شمالی درباره لزوم ذخیره‌سازی سوخت زمستانی جایگزین برای صنایع بزرگ استان اظهار کرد: با توجه به فرارسیدن فصل ذخیره‌سازی، تامین سوخت مورد نیاز خانوارهای فاقد گاز طبیعی و همچنین صنایع عمده استان به ویژه نیروگاه شیروان و کارخانه‌های سیمان و آلومینا به میزان کافی ذخیره‌سازی مناسب سوخت در انبار‌های نفت استان انجام شده و مشکلی برای تامین سوخت زمستانی وجود ندارد.

علی گرمه‌ای رئیس تامین و توزیع منطقه با تاکید بر آمادگی همه‌جانبه برای ذخیره‌سازی مطلوب سوخت مایع در همه بخش‌ها و از افزایش سوخت ذخیره کارخانجات تا 30 روز خبر داد و گفت: تمهیدات لازم برای تامین و تکمیل مخازن سوخت نیروگاه‌ و کارخانجات در پاییز و زمستان انجام شده و در فصل‌های پاییز و زمستان با شدت بیشتری ادامه خواهد یافت.

 

تدارکات

 

تدارکات

روابط عمومی شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه خراسان شمالی
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید