پورتال اطلاع رسانی
niopdc شعار سال

جزییات خبر

افزایش 19 درصدی مصرف سی‌ان‌جی در منطقه خراسان جنوبی

(شنبه ۱۱ تیر ۱۴۰۱) ۱۰:۴۰

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه خراسان جنوبی از افزایش مصرف سی‌ان‌جی در منطقه و به تبع آن صرفه‌جویی بیش از 17 میلیون و 500 هزار لیتر بنزین خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی خراسان جنوبی، قربانعلی مردانی جایگزینی سوخت سی‌ان‌جی در سبد سوخت خانوار‌ها را از اولویت‌های شرکت برای کاهش مصرف سوخت‌های فسیلی دانست و گفت: در حال حاضر 25 جایگاه سی‌ان‌جی در سطح استان با 144 نازل فعال و در حال خدمت‌رسانی به مردم است.

مردانی افزود: در سه ماهه نخست سال 1401 بیش از 17 میلیون متر مکعب سی‌ان‌جی در جایگاه‌های استان توزیع شده که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته 19.2 درصد رشد داشته است.

وی اجرای طرح دوگانه سوز کردن رایگان خودرو‌های عمومی وآژانس‌های اینترنتی را یکی از دلایل رشد مصرف گاز طبیعی نسبت به مدت مشابه سال گذشته عنوان کرد.

مدیر شرکت ملی پخش منطقه خراسان جنوبی اظهار کرد: آمارها حاکی از آن است که در جایگاه‌های استان در طول شبانه روز حدود 12 هزار و 500 خودرو سوختگیری می‌کنند.

وی  از مردم شریف استان خواست تا ضمن  تست سالیانه مخازن خودروها،در هنگام ورود به جایگاه‌های سی‌ان‌جی نسبت به رعایت نکات ایمنی همچون پیاده کردن سرنشینان قبل از ورود به جایگاه، باز کردن درب صندوق عقب خودرو و سوختگیری صرفا توسط اپراتور توجه بیشتری داشته باشند تا شاهد حوادث ناگوار جانی و مالی نباشیم.

این مقام مسئول با بیان اینکه طرح دوگانه‌سوز کردن رایگان خودرو‌های عمومی و تاکسی‌های اینترنتی با جدیت در استان در حال اجراست اضافه کرد: تاکنون بیش از دو هزار و 98 خودرو در این طرح در استان دوگانه‌سوز شده‌ و 233 خودرو نیز در صف انتظار هستند.

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید