پورتال اطلاع رسانی
niopdc شعار سال

جزییات خبر

منطقه ارومیه پیشرو در هوشمندسازی مصرف حامل‌های انرژی

(سه شنبه ۱۴ تیر ۱۴۰۱) ۰۸:۴۳

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه ارومیه ضمن ابراز خرسندی از اقدامات انجام شده در مصرف بهینه انرژی در سال‌های گذشته گفت: مصرف آب، برق و گاز در این منطقه به طور ویژه و با نصب دستگاه‌های هوشمند کنترل و مدیریت می‌شود.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه ارومیه، احمد مجرد، هوشمندسازی کنترل مصارف سیستم گرمایشی و سرمایشی ساختمان‌ها و تأسیسات، اجرای سیستم مدیریت هوشمند ساختمان (بی‌ام‌اس)، ارتقای سیستم روشنایی محوطه انبارهای نفت و سوخت‌گیری هواپیمایی به نسل جدید ال‌ائی‌دی، به کارگیری ژنراتور در اوج پیک مصرف برق در ساختمان‌های ستادی و انبارهای نفت و همچنین نظارت مستمر بر مصارف انرژی را از اقدامات شاخص منطقه در بهینه‌سازی مصرف انرژی برشمرد.

مجرد گفت: با نصب و اجرای سیستم مدیریت ساختمان، تمام تجهیزات الکترونیکی مشترک ساختمان‌ها و تأسیسات انبارهای نفت منطقه مانند موتورخانه، سیستم‌های سرمایشی و گرمایشی، هواسازها، چیلرها، آسانسورها و استخرهای آتش‌نشانی، برق اضطراری، روشنایی، کنترل تردد، اعلام و اطفای حریق، دوربین‌های مدار بسته و سیستم‌های حفاظتی به شکلی یکپارچه قابل کنترل هستند، این تجهیزات به صورت خودکار توسط سنسورها و حسگرهای مختلف از پیش تعیین و تعریف شده، تنظیم می‌شوند.

وی اظهار کرد: با هوشمندسازی کنترل مصرف، عایق‌بندی‌ها، استفاده از پنجره‌های دوجداره، لامپ‌های کم‌مصرف ال‌ائی‌دی مجهز به حس‌گرهای حرکتی و لوازم الکتریکی با برچسب حداقل مصرف انرژی و همچنین انجام معاینات فنی دوره‌ای از تمامی تجهیزات الکتریکی و الکترومکانیکی اعم از سیستم‌های سرمایشی و گرمایشی، مصرف برق را به طور قابل ملاحظه‌ای کاهش می‌دهد.

مجرد خاطرنشان کرد: با وجودی‌که اجرای سیستم مدیریت ساختمان سبب افزایش هزینه‌های ساخت ساختمان می‌شود اما میزان صرفه‌جویی در هزینه‌های جاری ساختمان ناشی از اجرای این سیستم، می‌تواند در مدت کوتاهی هزینه‌های اولیه را جبران کند و به علاوه سطح بالاتری از آسایش را برای ساکنان به همراه داشته باشد.

مدیر منطقه ارومیه افزود: سیستم‌های کنترل هوشمند دارای سطح انعطاف‌پذیری بالایی هستند که می‌توان به راحتی آنها را با نیازهای مختلف منطبق کرد.

 

تجلیل

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید