پورتال اطلاع رسانی
niopdc شعار سال

جزییات خبر

صدور مجوز برای احداث 16 جایگاه عرضه سوخت مایع و ‌سی‌ان‌جی در منطقه زاهدان

(سه شنبه ۱۴ تیر ۱۴۰۱) ۰۹:۱۹

مجوز احداث 16 جایگاه عرضه بنزین، نفتگاز و سی‌ان‌جی به منظور کاهش زمان سوختگیری در جایگاه‌های سوخت در شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه زاهدان صادر شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه زاهدان، ابراهیم پوریزدانی مدیر منطقه زاهدان با حضور در برنامه زنده تلویزیونی بازتاب (پخش شبکه استانی هامون)، یکی از دلایل شلوغی جایگاه‌های عرضه سوخت را کمبود جایگاه‌های سوخت عنوان کرد و گفت: با پیگیری‌های انجام شده ما موفق به اخذ مجوز احداث 16 جایگاه در این منطقه شدیم.

وی افزود: این جایگاه‌ها شامل چهار جایگاه دو منظوره بنزین و سی‌ان‌جی، پنج جایگاه تک سکوی بنزین، پنج جایگاه سی‌ان‌جی و دو جایگاه دو منظوره عرضه بنزین و نفتگاز در مجتمع‌های خدمات رفاهی هستند که در محدوده جغرافیایی نواحی زاهدان، زابل، خاش و سراوان احداث خواهد شد.

پوریزدانی، افزایش قیمت سوخت در آن سوی مرزها که منجر به قاچاق سوخت می‌‌شود، حمله سایبری به سامانه هوشمند سوخت، واگذاری کارت سوخت به افراد سودجو و خرید و فروش سهمیه کارت سوخت را از دیگر دلایل شلوغی جایگاه‌های سوخت استان عنوان کرد.

وی شناسایی و ابطال 12هزار کارت سوخت متخلف در شهر زاهدان را از جمله اقدامات انجام شده در راستای پیشگیری از قاچاق سوخت و برخورد با متخلفان فرآورده‌های نفتی ذکر کرد.

مدیر منطقه زاهدان با اشاره به اینکه کارت‌های سوخت شناسایی شده، جزو کارت‌هایی است که توسط افراد سودجو به تعداد زیاد و به صورت غیرمجاز در یکی از جایگاه‌های زاهدان سوختگیری و قاچاق شده و موجب نارضایتی مردم و منجر به تعطیلی جایگاه متخلف شده است، تصریح کرد: با بررسی‌های دقیق تراکنش‌های کارت‌های سوخت و تصاویر دوربین‌های مداربسته جایگاه، کارت‌های سوخت متخلف، شناسائی شده و براساس دستور مرجع قضایی ابطال شده است.

پوریزدانی عدم وجود خط لوله انتقال فرآورده‌های نفتی به استان و تأمین و حمل جاده‌ای و ریلی سوخت از هشت نقطه کشور را از جمله مشکلات تأمین و حمل فرآورده‌های نفتی عنوان کرد.

وی مقدار فرآورده‌های نفتی حمل شده به منطقه از طریق نفتکش‌های جاده‌ای و مخزن‌دارهای ریلی در سال 1400 را دو میلیارد و 500 میلیون لیتر بیان کرد.

فرماندار زاهدان نیز با حضور در برنامه بازتاب به صورت تلفنی، با اشاره به اینکه روند کنترل کارت‌های سوخت در جایگاه‌های استان ادامه خواهد یافت گفت: تخلفات انجام شده از سوی برخی افراد سودجو در جایگاه‌های سوخت باعث نارضایتی اکثر مردم شده و در این راستا تعدادی کارت سوخت متخلف ابطال و یک جایگاه در شهر زاهدان تعطیل شده است. 

بازتاب1

بازتاب2

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید