پورتال اطلاع رسانی
niopdc شعار سال

جزییات خبر

تشریح برنامه‌های منطقه فارس ودستگاه‌های اجرائی در حوزه مبارزه با قاچاق سوخت

(دوشنبه ۱۰ اَمرداد ۱۴۰۱) ۰۸:۴۷

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه فارس از حضور در جلسه ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز با حضور استاندار فارس و دستگاه‌های اجرایی با هدف تبیین برنامه‌ها و ارزیابی عملکرد دستگاه در حوزه مبارزه با قاچاق سوخت در استان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه فارس، در این جلسه، اسداله طاهری‌حسینخانی مدیر منطقه و دبیر ستاد مبارزه با قاچاق سوخت استان ضمن ارائه گزارشی از اقدامات شرکت در مبارزه با قاچاق فرآورده‌های نفتی، بر نظارت و تعامل تمامی دستگاه‌های اجرایی برای مبارزه با این پدیده شوم و صیانت از سرمایه ملی تأکید کرد.

طاهری‌حسینخانی اظهار کرد: اجرای طرح پیمایش سوخت، درخواست الکترونیکی سوخت، بازدیدهای مشترک دستگاه‌ها از مصرف‌کنندگان، کنترل و نظارت بر مجاری عرضه سوخت استان و  پیگیری برای شماره‌گذاری ماشین‌آلات کشاورزی و صنایع از جمله اقدامات منطقه در مبارزه با قاچاق سوخت است.

وی با تأکید بر اطلاع‌رسانی دقیق پیرامون تبعات قاچاق سوخت و استفاده غیرمجاز از کارت‌های سوخت به مردم، حضور در نواحی، دیدار با مقامات شهرستان‌ها و تبیین برنامه‌های ابلاغی منطقه و استان را از دیگر اقدامات مؤثر منطقه در حوزه مبارزه با انحراف فرآورده‌های نفتی عنوان کرد.

فضل‌اله اکبری معاون مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران که در این جلسه به صورت ویدئو کنفرانس حضور داشت، ضمن تشکر از تعامل خوب میان مسئولین اجرایی استان، از حمایت قاطع استاندار فارس در رابطه با مبارزه با قاچاق سوخت استان قدردانی کرد.

اکبری با اشاره به تفاوت بسیار بالای قیمت فرآورده‌های نفتی به ویژه نفتگاز با قیمت خلیج فارس و نزدیکی شهرستان‌های جنوبی استان به دریا، بر ضرورت توجه و نظارت همه مسئولین به خصوص متولیان تأیید کننده سهمیه سوخت، بر عملکرد مصرف‌کنندگان تأکید کرد.

استاندار فارس نیز ضمن تقدیر از عملکرد شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی استان در جلوگیری و مبارزه با این پدیده شوم گفت: با توجه به موقیعت جغرافیایی و قرار گرفتن فارس در محور جنوبی کشور، جلوگیری و مبارزه با قاچاق سوخت از اولویت‌های استان در این حوزه است و در همین راستا با تدوین شاخص‌های جدید ارزیابی، کاهش قاچاق سوخت در شهرستان‌ها جزء رتبه‌بندی فرمانداران استان قرار خواهد گرفت.

محمدهادی ایمانیه با اشاره به قاچاق سوخت از طریق مواردی از جمله فروش سهمیه خودروهای باربری غیرفعال و گاهی صدور بارنامه‌های جعلی افزود: سهمیه سوخت ناوگان حمل‌و‌نقل کالاهای استان و همچنین سامانه سپهتن (با همکاری شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی، سازمان راهداری و حمل و نقل استان) بر ناوگان حمل و نقل کالا نصب شود تا سوخت از طریق پیمایش صحیح به خودروهای باربری واگذار شود.

ایمانیه با اشاره به به ظرفیت نظارت‌های مردمی برای جلوگیری و مبارزه با قاچاق سوخت از استان، بر برخورد شدید و مطابق قانون با شرکت‌های حمل و نقل متخلف تأکید و اظهار کرد: در صورت صدور بارنامه جعلی توسط شرکت‌های حمل و نقل کالا، از فعالیت شرکت جلوگیری خواهد شد و در صورت تکرار پروانه فعالیتشان باطل می‌شود.

استاندار فارس در ادامه دستگاه‌های مربوطه را موظف کرد تا اطلاع‌رسانی دقیق در خصوص مصادیق قاچاق سوخت و استفاده غیرمجاز از کارت‌های سوخت را به مردم انجام دهند و همچنین پلیس راهور استان موظف شد تا پایان شهریور ماه نسبت به اتمام پلاک‌گذاری ماشین‌آلات کشاورزی اقدام کند.

 

استانداری 3

 

استانداری 2

 

استانداری 1

روابط عمومی
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید