پورتال اطلاع رسانی
niopdc شعار سال

جزییات خبر

نصب 7 نیروگاه خورشیدی 20 کیلو واتی در شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی

(سه شنبه ۱۱ اَمرداد ۱۴۰۱) ۰۷:۵۰

رئیس اداره طرح‌ها و برنامه‌ریزی بهینه‌سازی مصرف انرژی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی از نصب هفت نیروگاه خورشیدی 20 کیلو واتی درساختمان‌ها و تأسیسات این شرکت خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران، قاسم شاپوری اظهار کرد: تاکنون هفت نیروگاه خورشیدی در مناطق خراسان رضوی، اصفهان و شیراز  نصب و راه اندازی شده است.

وی گفت: نیروگاه نصب شده در ساختمان ستاد منطقه شیراز، یکی از بهترین نیروگاه‌های نصب شده است و تمام مراحل طراحی پایه، انتخاب تجهیزات و نظارت بر نصب آن توسط اداره بهینه‌سازی ستاد و واحد خدمات مهندسی منطقه فارس شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی انجام شده است.

رئیس اداره طرح‌ها و برنامه‌ریزی بهینه‌سازی مصرف انرژی از همکاری خدمات مهندسی منطقه پیرامون نظارت بر نصب، تجهیز و راه‌اندازی نیروگاه شیراز تشکر و قدردانی کرد و افزود: اطلاعات برق تولیدی این نیروگاه به صورت برخط در سایت SOLARWEB.COM قابل مشاهده است. این نیروگاه در سه ماه گذشته روزانه 100 تا 120 کیلو وات ساعت برق تولید کرده است که معادل برق مصرفی 20 خانوار است.

وی با اشاره به اینکه این نیروگاه در سه ماه گذشته قریب به 10 هزار کیلو وات ساعت برق تولید کرده است، بیان کرد: برای تولید این مقدار برق در نیروگاه‌های کشور و انتقال آن به محل مصرف می‌بایست حدود سه هزار متر مکعب گاز یا سه هزار لیتر گازوئیل یا مازوت مصرف می‌شد که مصرف این مقدار سوخت در نیروگاه‌های کشور موجب ورود هفت تن گازهای آلاینده (مخرب لایه ازن) به محیط می‌‎شود.

شاپوری ضمن تشکر از دیدگاه مثبت مدیرعامل و مدیر برنامه‌ریزی شرکت، از برنامه‌ریزی برای نصب هشت نیروگاه جدید در مناطق دیگر در سال‌جاری خبر داد.

 

نیروگاه خورشیدی نصب شده در ساختمان ستاد شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه فارس (شیراز) 

نصب 7 نیروگاه خورشیدی 20 کیلو واتی در شرکت ملی پخش فراورده های نفتی  2
نصب 7 نیروگاه خورشیدی 20 کیلو واتی در شرکت ملی پخش فراورده های نفتی  1

 

نصب 7 نیروگاه خورشیدی 20 کیلو واتی در شرکت ملی پخش فراورده های نفتی  3

نصب 7 نیروگاه خورشیدی 20 کیلو واتی در شرکت ملی پخش فراورده های نفتی  4

 

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید