پورتال اطلاع رسانی
niopdc شعار سال

جزییات خبر

683 کارت سوخت جامانده در جایگاه‌های منطقه خراسان جنوبی به مالکان تحویل شد

(سه شنبه ۱۱ اَمرداد ۱۴۰۱) ۱۲:۳۰

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه خراسان جنوبی گفت: از ابتدای سال 1400 تا پایان تیر ماه سال جاری، تعداد 683 کارت هوشمند سوخت جامانده در جایگاه‌های عرضه سوخت این استان به مالکان تحویل شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه خراسان جنوبی، قربانعلی مردانی افزود: در بازه زمانی یاد شده، یک هزار و 83 کارت سوخت در جایگاه‌های عرضه سوخت این استان جامانده است که این تعداد تحویل مالکان شد.

مردانی با تأکید بر نگهداری صحیح کارت‌های سوخت با توجه به افزایش زمان صدور کارت سوخت، از هم‌استانی های عزیز خواست تا نسبت به حفظ و نگهداری از کارت خود دقت کنند، ضمن اینکه اگر کارت مفقود شده مورد سوءاستفاده قرار گیرد، مسئولیت‌ آن بر عهده مالک کارت سوخت است.

وی ادامه داد: به‌ محض جا ماندن کارت سوخت در جایگاه، مسئولان جایگاه موظف هستند اطلاعات کارت را در فرمت خاصی ثبت و در تابلو اعلانات جایگاه نصب کنند و پس از گذشت ۱۰ روز، کارت‌های سوخت را در تاریخ‌های یکم، 11 و 21 هر ماه تحویل نواحی این شرکت دهند و مالک کارت می‌تواند با ارائه مدارک شناسایی، کارت سوخت خود را تحویل بگیرد.

این مقام مسئول خاطر نشان کرد: چنانچه ظرف ۲۰ روز از تاریخ تحویل کارت‌ها به ناحیه مرکزی، مالک مراجعه نکند، کارت‌ جامانده ابطال شده و به ستاد شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ارسال می‌شود.

وی در ادامه ضمن اشاره به اینکه خرید، فروش و واگذاری سهمیه فرآورده‌های نفتی به غیر ممنوع است، اضافه کرد: بر اساس مواد ۹ و ۱۶ ضوابط اختصاصی فرآورده‌های نفتی برگرفته از قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز، خرید و فروش سهمیه یارانه‌ای فرآورده‌های نفتی از طریق کارت هوشمند سوخت ممنوع است.

مدیر منطقه خراسان جنوبی تشریح کرد: ممکن است شهروندان تصور کنند چون سهمیه سوخت متعلق به خودشان است، می‌توانند آن را به فرد دیگری بفروشند، ولی باید توجه کنند که اگر کارت سوخت آنها مورد سوء‌استفاده قرار گیرد و این امر توسط کارشناسان نظارتی این شرکت احراز شود، علاوه بر مسدودی کارت سوخت، فرد متخلف مشمول جریمه دو تا چهار برابر ارزش فرآورده بر اساس نرخ بین‌المللی می‌شود.

مردانی اظهار کرد: در جایگاه‌های سوخت با تبلیغات محیطی به این مواد قانونی اشاره شده است.

وی به همه شهروندان و مالکان کارت سوخت بنزین و نفتگاز توصیه کرد: کارت سوخت خود را رمزدار کرده تا چنانچه به هر دلیلی مفقود یا سرقت شود، امکان سوءاستفاده از آن توسط اشخاص متخلف سلب شود.

گفتنی است، تعداد 112 جایگاه عرضه فرآورده‌های نفتی در استان خراسان جنوبی وجود دارد که از این تعداد 17 باب آن  تک منظوره سی‌ان‌جی و هشت باب آن دو منظوره است.

 

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید